Najstarszy bar w Szczecinie ZAMKNIĘTY! Co dalej z popularnym "Wiarusem"? [ZDJECIA]

Legendarny Wiarus zamknięty
Autor: Grzegorz Kluczyński

Był w tym miejscu "od zawsze". Jedni kojarzyli go z napojami wyskokowymi, inni z pyszną domową kuchnią. Niedziela była ostatnim dniem funkcjonowania popularnego baru "Wiarus", znajdującego się u zbiegu ulic Krzywoustego i Bolesława Śmiałego.

Znany niemalże w całym Szczecinie lokal miał zróżnicowaną opinię wśród mieszkańców. Część szczecinian określała go mianem "mordowni", do której chodziło się na "setkę i galaretkę". Byli też tacy, którzy chętnie odwiedzali "Wiarusa", by skosztować bigosu, flaków, golonki czy ozorków - niektórzy przyjeżdżali dla nich z drugiego końca miasta. Było to również miejsce, w którym często organizowano spotkania rodzinne lub firmowe.

Co będzie dalej z popularnym "Wiarusem"? Tego na razie nie wiadomo. Wszystko zależy od tego czy nowy właściciel będzie chciał kultywować jego ponad stuletnią tradycję. Jest to bowiem miejsce, które obok kina "Pionier", "Pasztecika" czy baru "Turysta" na dobre zapisało się w historii miasta.

Więcej ciekawostek z historii Szczecina:

Rocznica Sierpnia '80 w Szczecinie. Filharmonia z wyjątkową iluminacją
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE