The Tall Ships Races w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Sześć scen na finale The Tall Ships Races 2021. Muzyka zabrzmi w całym Szczecinie!

2021-05-05 11:59

Finał The Tall Ships Races to bez wątpienia największe wydarzenie tego roku w Szczecinie. Najpiękniejsze żaglowce świata, liczne atrakcje na Wałach Chrobrego, Łasztowni i bulwarach i wydarzenia artystyczne to tylko część tego, co czeka mieszkańców miasta i turystów już za niespełna trzy miesiące. I chociaż tegoroczne "tolszipy", z powodu pandemii koronawirusa, będą nieco skromniejsze niż te, które pamiętamy z lat ubiegłych, na pewno nie będzie powodów do nudy.

Nieodłącznym elementem każdego finału regat są wydarzenia muzyczne. Wprawdzie w tym roku nie będzie dużej sceny na Wałach Chrobrego, a do Szczecina nie przyjedzie gwiazda światowego formatu, na brak wrażeń muzycznych nie będziemy narzekać. W przestrzeni miasta pojawi się aż sześć scen, na których będą odbywały się koncerty. W zależności od upodobań muzycznych, każdy będzie mógł wybrać swoje ulubione miejsce, gdzie będzie można posłuchać muzyki na żywo i każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak zapewniają organizatorzy, uczestnicy finału regat The Tall Ships Races 2021 będą mogli liczyć na prawdziwą muzyczną podróż. Na Placu Solidarności, w sąsiedztwie gmachu filharmonii zabrzmi muzyka klasyczna. Nieco dalej, na placu Lotników będziemy mogli zasłuchać się w rytmy Blues&Folk&Jazz. Przemierzając miasto warto będzie udać się również w kierunku Jasnych Błoni, gdzie ulokowana zostanie scena regatowa.

Muzyka na żywo będzie rozbrzmiewać również przy nabrzeżach. Przy Wałach Chrobrego zagra scena promenadowa, a z pokładów jednostek i Wyspy Grodzkiej będą rozbrzmiewać szanty.

Finał The Tall Ships Races 2021 w Szczecinie odbędzie się w dniach 31.07-03.08.2021 r.

Zobacz też: Aleja Fałata znów dostępna dla pieszych i rowerzystów. Warto jednak patrzeć pod nogi i pod koła [ZDJĘCIA]

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Nasi Partnerzy polecają