The Tall Ships Races 2017

i

Autor: Grzegorz Kluczyński The Tall Ships Races 2017

Ciemne chmury nad "tolszipami". Co z finałem TTSR w Szczecinie?

2021-05-28 8:24

Im bliżej regat The Tall Ships Races 2021, których finał odbędzie się w Szczecinie, tym więcej niepokojących informacji. Z udziału w regatach wycofało się jedno z miast-gospodarzy, a także kilka jednostek. Co z finałem w Szczecinie, do którego zostały już tylko dwa miesiące?

Finał regat The Tall Ships Races odbędzie się w tym roku w Szczecinie, w dniach 31 lipca - 1 sierpnia. Wcześniej żeglarzy z całego świata będą gościć Kłajpeda, Tallin i Mariehamn. Z organizowania imprezy wycofało się fińskie miasto Turku, które swoją decyzję tłumaczy ograniczeniami w podróżowaniu spowodowanymi pandemią koronawirusa.

Z udziału w TTSR 2021 wycofały się również niektóre jednostki biorące udział w regatach. Są to m.in belgijski żaglowiec szkoleniowy oraz jednostki z Danii i Gdańska.

Czytaj też: Ze Szczecina w dwie godziny... nad Adriatyk! Nowe połączenia z lotniska w Goleniowie

- Miasto Szczecin jest gotowe do przeprowadzenia wydarzenia zgodnie z dotychczasowymi założeniami - poinformowała Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Obecnie prowadzone są rozmowy z przedstawicielami STI oraz pozostałymi portami nt. kształtu tegorocznej imprezy i trasy. Czekamy na propozycję głównego organizatora dotyczącą formatu regat i samego wydarzenia.

Przypomnijmy, tegoroczny finał TTSR, z powodu obostrzeń związanych z pandemią, odbędzie się w zmienionej formie. Sama impreza będzie zdecydowanie skromniejsza w porównaniu z tymi, które pamiętamy sprzed lat - m.in. zamiast jednej głównej sceny na Wałach Chrobrego, pojawi się kilka mniejszych, rozmieszczonych w różnych punktach miasta.

Czytaj więcej: Sześć scen na finale The Tall Ships Races 2021. Muzyka zabrzmi w całym Szczecinie!

Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu
Nasi Partnerzy polecają