Aleja Fałata otwarta dla spacerowiczów

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Aleja Fałata znów dostępna dla pieszych i rowerzystów. Warto jednak patrzeć pod nogi i pod koła [ZDJĘCIA]

2021-05-02 22:53

Po ponad dwóch latach przerwy, spowodowanej budową obwodnicy śródmiejskiej, w sobotę została otwarta dla ruchu aleja Fałata, czyli popularny szlak spacerowy łączący Park Kasprowicza z Syrenimi Stawami i Lasem Arkońskim. Podczas spacerów warto jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż nawet niegroźny upadek może zakończyć się boleśnie. Powodów do zadowolenia nie ma również wielu rowerzystów.

Aleja Fałata to bardzo popularny szlak spacerowy i trasa rowerowa, którymi z centrum miasta można dojść lub dojechać do Lasu Arkońskiego, mijając po drodze m.in. Park Kasprowicza, Teatr Letni, Różankę, Syrenie Stawy, Arkonkę i jezioro Goplana. Odcinek między Różanką i Syrenimi Stawami był jednak przez ponad 2 lata zamknięty dla ruchu ze względu na budowę węzła Łękno. Od soboty trasa znów jest dostępna dla mieszkańców, którzy chętnie wybrali się na spacer, by zobaczyć efekt prac. Ponownie zostało również otwarte przejście dla pieszych przez ul. Zaleskiego, które również zostało zamknięte na czas prac.

Zobacz też: Szczecin: Na węźle Łękno widać już wszystkie wiadukty. Zobacz zdjęcia z lotu ptaka [GALERIA]

Przez ostatnie dwa lata w tym miejscu zmieniło się dość sporo. W miejscu przedwojennych wiaduktów: kolejowego i drogowego w ciągu ul. Pawła Jasienicy powstały zupełnie nowe, wyglądem zbliżone do swoich poprzedników, a także zupełnie nowy, którym będzie przebiegać obwodnica śródmiejska. Powstało też "rondo" na skrzyżowaniu tras rowerowych.

O ile odnowiona trasa cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców, nie zabrakło również słów krytyki pod adresem nowej nawierzchni. Żwir wysypany na alei sprawia nie tylko, że podczas jazdy rowerem można się w nim zakopać, ale także przebić oponę na ostrych kamieniach. Podczas spacerów warto też zachować ostrożność, gdyż nawet niegroźny upadek może skończyć się bolesnym skaleczeniem.

Zobacz też: Szczecin: "Wahadło" na węźle Głębokie. Utrudnienia już po majówce

Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany