Budowa węzła Głębokie - kwiecień 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Postępy prac na budowie węzła Głębokie w Szczecinie - kwiecień 2021

Szczecin: "Wahadło" na węźle Głębokie. Utrudnienia już po majówce

2021-04-30 14:52

Kierowcy poruszający się w rejonie budowanego węzła Głębokie muszą przygotować się na kolejne utrudnienia. Tuż po długim weekendzie majowym, zmieni się organizacja ruchu. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na al. Wojska Polskiego.

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w środę, 5 maja i potrwają kilka tygodni. Warto więc zwracać szczególną uwagę na oznakowanie i tablice informacyjne.

Nowa organizacja ruchu będzie wprowadzana w ciągu dnia po porannym szczycie komunikacyjnym.

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Zobacz też: Szczecin: Pogotowie ratunkowe ma już nową siedzibę [ZDJĘCIA]

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany