Szczecin: "Wahadło" na węźle Głębokie. Utrudnienia już po majówce

Budowa węzła Głębokie - kwiecień 2021
Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Postępy prac na budowie węzła Głębokie w Szczecinie - kwiecień 2021

Kierowcy poruszający się w rejonie budowanego węzła Głębokie muszą przygotować się na kolejne utrudnienia. Tuż po długim weekendzie majowym, zmieni się organizacja ruchu. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na al. Wojska Polskiego.

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w środę, 5 maja i potrwają kilka tygodni. Warto więc zwracać szczególną uwagę na oznakowanie i tablice informacyjne.

Nowa organizacja ruchu będzie wprowadzana w ciągu dnia po porannym szczycie komunikacyjnym.

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Zobacz też: Szczecin: Pogotowie ratunkowe ma już nową siedzibę [ZDJĘCIA]

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE