Szczecin: Pogotowie ratunkowe ma już nową siedzibę [ZDJĘCIA]

Nowa siedziba pogotowia ratunkowego w Szczecinie
Autor: Domin

Szczecińskie pogotowie ratunkowe ma już nową siedzibę. Zakończyła się budowa stacji przy ulicy Duńskiej. W piątek odbyło się uroczyste otwarcie. Pierwsze zespoły ratownictwa medycznego wprowadzą się tam w ciągu najbliższych dni.

W dwupiętrowym budynku zlokalizowanym przy ul. Duńskiej mieszczą się pomieszczenia socjalne dla ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek, biura, magazyny oraz garaże dla karetek wraz z myjnią i pomieszczeniem do dezynfekcji pojazdów. Budowa bazy pogotowia kosztowała blisko 17 milionów złotych, z czego 8 milionów to środki pochodzące z Urzędu Marszałkowskiego.

- Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył państwu do wykonywania profesjonalnie, jak zawsze, swojej pracy w godnych warunkach - mówił podczas uroczystości otwarcia siedziby marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - Od dziś mieszkańcy północnej części Szczecina mogą się czuć jeszcze bezpieczniej.

To pierwsza z dwóch nowych stacji pogotowia ratunkowego w Szczecinie. Wkrótce na dobre ruszy budowa większej siedziby w centrum miasta, przy ulicy Twardowskiego, która będzie składać się z dwóch budynków. Oprócz pomieszczeń biurowych, magazynów, pokoi dla ratowników i lekarzy znajdzie się w nich także m.in. Ośrodek Symulacji Medycznych, który tymczasowo funkcjonuje w filii WSPR w Międzyzdrojach.. Jej koszt to ponad 30 milionów złotych, a prace powinny zakończyć się za dwa lata.

Zobacz też: Szczecin: Tutaj w majówkę zaszczepisz się podczas spaceru! Przy Jasnych Błoniach rusza mobilny punkt szczepień

Do małopolskich szpitali trafiło 10 nowoczesnych karetek pogotowia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE