Nowa siedziba pogotowia ratunkowego w Szczecinie

i

Autor: Domin

Szczecin: Pogotowie ratunkowe ma już nową siedzibę [ZDJĘCIA]

Szczecińskie pogotowie ratunkowe ma już nową siedzibę. Zakończyła się budowa stacji przy ulicy Duńskiej. W piątek odbyło się uroczyste otwarcie. Pierwsze zespoły ratownictwa medycznego wprowadzą się tam w ciągu najbliższych dni.

W dwupiętrowym budynku zlokalizowanym przy ul. Duńskiej mieszczą się pomieszczenia socjalne dla ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek, biura, magazyny oraz garaże dla karetek wraz z myjnią i pomieszczeniem do dezynfekcji pojazdów. Budowa bazy pogotowia kosztowała blisko 17 milionów złotych, z czego 8 milionów to środki pochodzące z Urzędu Marszałkowskiego.

- Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył państwu do wykonywania profesjonalnie, jak zawsze, swojej pracy w godnych warunkach - mówił podczas uroczystości otwarcia siedziby marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - Od dziś mieszkańcy północnej części Szczecina mogą się czuć jeszcze bezpieczniej.

To pierwsza z dwóch nowych stacji pogotowia ratunkowego w Szczecinie. Wkrótce na dobre ruszy budowa większej siedziby w centrum miasta, przy ulicy Twardowskiego, która będzie składać się z dwóch budynków. Oprócz pomieszczeń biurowych, magazynów, pokoi dla ratowników i lekarzy znajdzie się w nich także m.in. Ośrodek Symulacji Medycznych, który tymczasowo funkcjonuje w filii WSPR w Międzyzdrojach.. Jej koszt to ponad 30 milionów złotych, a prace powinny zakończyć się za dwa lata.

Zobacz też: Szczecin: Tutaj w majówkę zaszczepisz się podczas spaceru! Przy Jasnych Błoniach rusza mobilny punkt szczepień

Do małopolskich szpitali trafiło 10 nowoczesnych karetek pogotowia
Nasi Partnerzy polecają