Przy Jasnych Błoniach rusza mobilny punkt szczepień

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Tutaj w majówkę zaszczepisz się podczas spaceru! Przy Jasnych Błoniach rusza mobilny punkt szczepień

2021-04-30 9:53

W długi majowy weekend wielu mieszkańców Szczecina wybierze się z pewnością na spacer na Jasnych Błoniach. Będzie to również okazja, by zaszczepić się przeciw koronawirusowi w mobilnym punkcie szczepień. Co ważne - będzie można to zrobić bez rejestracji. Wystarczy tylko mieć e-skierowanie.

Do województwa zachodniopomorskiego trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i mają już e-skierowanie, od 1 do 3 maja będą mogły zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie, zlokalizowanym tuż obok ulubionego miejsca spacerów szczecinian, czyli Jasnych Błoni. Mobilny punkt szczepień zostanie uruchomiony na parkingu przed przychodnią Szpitala Wojskowego.

Zobacz też: Jedziesz do Niemiec? Tutaj nie będziesz musiał przechodzić kwarantanny. Są jednak pewne warunki

Kadra medyczna będzie wykonywała szczepienia w godzinach od 9.00 do 19.00. Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.

Szczepienia będą odbywały się według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Zobacz też: Szczecin: Rusza Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Sowińskiego. Padła konkretna data

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Trener kadry siatkarzy Vital Heynen po polsku zachęca do szczepień
Nasi Partnerzy polecają