Przy Jasnych Błoniach rusza mobilny punkt szczepień

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Tutaj w majówkę zaszczepisz się podczas spaceru! Przy Jasnych Błoniach rusza mobilny punkt szczepień

2021-04-30 9:53

W długi majowy weekend wielu mieszkańców Szczecina wybierze się z pewnością na spacer na Jasnych Błoniach. Będzie to również okazja, by zaszczepić się przeciw koronawirusowi w mobilnym punkcie szczepień. Co ważne - będzie można to zrobić bez rejestracji. Wystarczy tylko mieć e-skierowanie.

Do województwa zachodniopomorskiego trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i mają już e-skierowanie, od 1 do 3 maja będą mogły zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie, zlokalizowanym tuż obok ulubionego miejsca spacerów szczecinian, czyli Jasnych Błoni. Mobilny punkt szczepień zostanie uruchomiony na parkingu przed przychodnią Szpitala Wojskowego.

Zobacz też: Jedziesz do Niemiec? Tutaj nie będziesz musiał przechodzić kwarantanny. Są jednak pewne warunki

Kadra medyczna będzie wykonywała szczepienia w godzinach od 9.00 do 19.00. Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.

Szczepienia będą odbywały się według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Zobacz też: Szczecin: Rusza Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Sowińskiego. Padła konkretna data

Trener kadry siatkarzy Vital Heynen po polsku zachęca do szczepień
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany