Granica polsko-niemiecka

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Jedziesz do Niemiec? Tutaj nie będziesz musiał przechodzić kwarantanny. Są jednak pewne warunki

2021-04-30 9:22

To bardzo ważna informacja dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, zwłaszcza jego zachodniej części, gdzie ruch transgraniczny jest niemal codziennością. Podróże do Niemiec w ostatnim czasie są dość utrudnione, ze względu na pandemię koronawirusa. Obowiązkowa kwarantanna skutecznie zniechęca do odwiedzania naszego zachodniego sąsiada. To jedna się zmieni, na razie w przypadku Brandenburgii, która częściowo graniczy z Pomorzem Zachodnim.

Brandenburgia częściowo znosi obowiązek 10-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Polski. Są jednak pewne warunki, które trzeba spełnić. Po pierwsze, trzeba być w pełni zaszczepionym. Termin po przyjęciu drugiej dawki szczepionki musi przekraczać 2 tygodnie.

Nadal obowiązkowe są testy. Nadal trzeba mieć ze sobą negatywny wynik testu na koronawirusa, który jest nie starszy, niż 48 godzin. Wynika to z przepisów federalnych.

W województwie zachodniopomorskim do Brandenburgii możemy wjechać przez przejścia graniczne w Rosówku, Gryfinie, Krajniku Dolnym i Osinowie Dolnym.

Zobacz też: Transgraniczny pościg pod Kołbaskowem. 37-latek uciekał skradzionym fordem [ZDJĘCIA]

Obostrzenia związane z przekraczaniem granicy nadal obowiązują na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Tam nadal Polska traktowana jest jako obszar wysokiego ryzyka. Testy i 10-dniowa kwarantanna są nadal obowiązkowe.

Nasi Partnerzy polecają