Jedziesz do Niemiec? Tutaj nie będziesz musiał przechodzić kwarantanny. Są jednak pewne warunki

Granica polsko-niemiecka
Autor: Grzegorz Kluczyński

To bardzo ważna informacja dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, zwłaszcza jego zachodniej części, gdzie ruch transgraniczny jest niemal codziennością. Podróże do Niemiec w ostatnim czasie są dość utrudnione, ze względu na pandemię koronawirusa. Obowiązkowa kwarantanna skutecznie zniechęca do odwiedzania naszego zachodniego sąsiada. To jedna się zmieni, na razie w przypadku Brandenburgii, która częściowo graniczy z Pomorzem Zachodnim.

Brandenburgia częściowo znosi obowiązek 10-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Polski. Są jednak pewne warunki, które trzeba spełnić. Po pierwsze, trzeba być w pełni zaszczepionym. Termin po przyjęciu drugiej dawki szczepionki musi przekraczać 2 tygodnie.

Nadal obowiązkowe są testy. Nadal trzeba mieć ze sobą negatywny wynik testu na koronawirusa, który jest nie starszy, niż 48 godzin. Wynika to z przepisów federalnych.

W województwie zachodniopomorskim do Brandenburgii możemy wjechać przez przejścia graniczne w Rosówku, Gryfinie, Krajniku Dolnym i Osinowie Dolnym.

Zobacz też: Transgraniczny pościg pod Kołbaskowem. 37-latek uciekał skradzionym fordem [ZDJĘCIA]

Obostrzenia związane z przekraczaniem granicy nadal obowiązują na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Tam nadal Polska traktowana jest jako obszar wysokiego ryzyka. Testy i 10-dniowa kwarantanna są nadal obowiązkowe.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE