Rusza punkt szczepień powszechnych w Szczecinie

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Rusza Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Sowińskiego. Padła konkretna data

2021-04-29 21:51

Od kilkunastu dni jest gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów, Punkt Szczepień Masowych przy ul. Sowińskiego w Szczecinie ma również wszelkie konieczne zgody i skompletowany personel. Brakowało tylko szczepionek. Te będą dostępne już niebawem. Miasto podało datę uruchomienia punktu w hali sportowej Uniwersytetu Szczecińskiego, w którym docelowo będzie mogło zaszczepić się nawet 1000 osób dziennie

Przygotowanie pierwszego szczecińskiego Punktu Szczepień Powszechnych odbyło się w ekspresowym tempie. Zaaranżowanie przestrzeni sali gimnastycznej do nowej funkcji kosztowało 140 tys. zł. i zajęło niespełna tydzień. Do przyjęcia pierwszych pacjentów Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Sowińskiego 7 był gotowy już w ubiegły poniedziałek, 19 kwietnia. Uzyskał też akceptację ze strony zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wojewody. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w najbliższą środę, 5 maja.

- Cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli szczepić naszych mieszkańców. Stworzyliśmy tu naprawdę dobre i bezpieczne warunki. Jesteśmy gotowi na przygotowanie kolejnych takich punktów – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Punkt przy ul. Sowińskiego znajduje się na terenie sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Będzie działać 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00. Za przeprowadzenie szczepień w tym miejscu będą odpowiadać specjaliści ze Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

- Na czterech stanowiskach, które tu mamy jesteśmy w stanie zaszczepić nawet 1000 osób dziennie. Bez względu na to czy to dzień roboczy, weekend czy święto – mówi prof. Beata Karakiewicz, dyr. Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

Na razie jednak liczba szczepionek, która trafi do PSP z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych będzie niższa i wyniesie 3000 sztuk na tydzień.

Tydzień szczepień powszechnych
Nasi Partnerzy polecają