Budowa węzła Głębokie - kwiecień 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Postępy prac na budowie węzła Głębokie w Szczecinie - kwiecień 2021

Szczecin: Widać już zarys nowego ronda na węźle Głębokie. Zobacz zdjęcia z lotu ptaka! [GALERIA]

2021-04-21 10:08

Pogoda sprzyja pracom na budowie Węzła Głębokie. Ciepłe dni sprawiają, że postęp prac jest dość spory, a efekty zauważalne dosłownie z dnia na dzień. Widać już między innymi zarys nowego ronda, co doskonale widać na zdjęciach wykonanych za pomocą drona. Niedługo rozpocznie się budowa parkingu, który w tym miejscu jest wyjątkowo potrzebny.

- Prace na tej inwestycji postępują zgodnie z harmonogramem. Roboty drogowe skupiają się aktualnie na budowie nowego ronda - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Plan zakłada, że w drugiej połowie maja powinno rozpocząć się asfaltowanie, wtedy też zostanie przepięty ruch i prace przeniosą się bliżej ul. Miodowej.

Roboty trwają również w wielu innych punktach tej dość rozległej inwestycji. W połowie maja wykonawca planuje również dokończyć brakujący fragment jezdni ul. Kupczyka. Jednocześnie trwa budowa nowego budynku na pętli, tam w najbliższym czasie wykonywany będzie strop. Po majówce wykonawca przystąpi również do prac związanych z budową nowego parkingu w sąsiedztwie pętli.

Zobacz też: Szczecin. Patostreamerzy znęcali się nad niepełnosprawnym chłopakiem. "Kamerzysta" trafił do aresztu!

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Czytaj też: Złodzieje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Ukradli ponad 3-metrowego anioła!

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany