Szczecin: Widać już zarys nowego ronda na węźle Głębokie. Zobacz zdjęcia z lotu ptaka! [GALERIA]

Budowa węzła Głębokie - kwiecień 2021
Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Postępy prac na budowie węzła Głębokie w Szczecinie - kwiecień 2021

Pogoda sprzyja pracom na budowie Węzła Głębokie. Ciepłe dni sprawiają, że postęp prac jest dość spory, a efekty zauważalne dosłownie z dnia na dzień. Widać już między innymi zarys nowego ronda, co doskonale widać na zdjęciach wykonanych za pomocą drona. Niedługo rozpocznie się budowa parkingu, który w tym miejscu jest wyjątkowo potrzebny.

- Prace na tej inwestycji postępują zgodnie z harmonogramem. Roboty drogowe skupiają się aktualnie na budowie nowego ronda - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Plan zakłada, że w drugiej połowie maja powinno rozpocząć się asfaltowanie, wtedy też zostanie przepięty ruch i prace przeniosą się bliżej ul. Miodowej.

Roboty trwają również w wielu innych punktach tej dość rozległej inwestycji. W połowie maja wykonawca planuje również dokończyć brakujący fragment jezdni ul. Kupczyka. Jednocześnie trwa budowa nowego budynku na pętli, tam w najbliższym czasie wykonywany będzie strop. Po majówce wykonawca przystąpi również do prac związanych z budową nowego parkingu w sąsiedztwie pętli.

Zobacz też: Szczecin. Patostreamerzy znęcali się nad niepełnosprawnym chłopakiem. "Kamerzysta" trafił do aresztu!

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Czytaj też: Złodzieje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Ukradli ponad 3-metrowego anioła!

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE