Szczecin. Patostreamerzy znęcali się nad niepełnosprawnym chłopakiem. "Kamerzysta" trafił do aresztu!

2021-04-18 19:46
Patostreamerzy upodlili niepełnosprawnego chłopaka ze Szczecina
Autor: YouTube / kadr z filmu

To wideo, nagrane w Szczecinie wstrząsnęło całym krajem. Patostreamerzy wrzucili do sieci film, na którym widać, jak grupa młodych osób znęca się nad niepełnosprawnym. Kazali mu m.in. taplać się w błocie i jeść odchody... Film zniknął już z serwisu YouTube, gdzie został zamieszczony. Jak podaje Radio Szczecin, "Kamerzysta" decyzją sądu trafi na miesiąc do aresztu za znęcanie się nad "osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny".

Bulwersujące wideo, nagrane w Szczecinie pojawiło się w serwisie YouTube. Film przedstawia, jak grupa młodych osób pastwi się nad niepełnosprawnym. Ku ich uciesze, rozbija głową cegłówki, rozbiera się i tapla w błotnistej kałuży, a nawet zjada kocie odchody prosto z kuwety. Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy, jednoznacznie krytykujących takie zachowanie.  Nagranie zniknęło z Youtube za "naruszenie zasad dotyczących nękania i dręczenia w sieci". Jak podaje Radio Szczecin, "Kamerzysta" traf na miesiąc do aresztu.

Czytaj więcej: Patostreamerzy UPODLILI niepełnosprawnego ze Szczecina. Kazali mu taplać się w błocie i jeść ODCHODY! [WIDEO]

- Trzem zatrzymanym osobom prokurator przedstawił zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną, z uwagi na jej stan psychiczny. Za ten czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Co do jednego podejrzanego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres jednego miesiąca - mówi prokurator Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w rozmowie z "Radiem Szczecin".

Z informacji podanych przez Radio Szczecin wynika, że wobec kobiety i mężczyzny został zastosowany dozór policyjny, ale konsekwencje grożą im takie same.

Zobacz też: Patostreamerzy znęcali się nad niepełnosprawnym chłopakiem. "Kamerzysta": "Ja nie mam za co przepraszać"

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE