Rzeźba skradziona z Cmentarza Centralnego w Szczecinie

i

Autor: ZUK Szczecin Rzeźba skradziona z Cmentarza Centralnego w Szczecinie

Złodzieje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Ukradli ponad 3-metrowego anioła!

2021-04-21 9:55

Złodzieje potrafią być perfidni do tego stopnia, że okradają cmentarze. Do wyjątkowo zuchwałej kradzieży doszło ostatnio na największej nekropolii w Polsce. Z Cmentarza Centralnego skradziono rzeźbę sporych rozmiarów. Policja prosi o pomoc świadków zdarzenia.

- Rok temu, tuż przy Ogrodzie Pamięci, pan Krzysztof ustawił dębową, wykonaną przez siebie rzeźbę anioła - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Rzeźba miała otaczać opieką nie tylko pochowanych w Ogrodzie rodziców artysty, ale również wszystkich tych, którzy tam spoczywają.

Niestety w ostatnim czasie rzeźba niespodziewanie zniknęła. Nie była ona małych rozmiarów, bo miała aż 3,5 metra wysokości. Do podłoża zamocowano ją za pomocą stalowej kotwy, która gwarantowała brak możliwości przewrócenia się.

Zobacz też: Szczecińskie fontanny w końcu trysną wodą. Ale nie wszystkie

Rzeźba najprawdopodobniej została skradziona na zamówienie. Złodzieje do jej wycięcia użyli szlifierki kątowej i wynieśli „zdobycz” jedną z bram bocznych - dodaje Andrzej Kus.

Sprawa została zgłoszona na policję. Osoby, które cokolwiek wiedzą, co się stało z rzeźbą lub maja jakiekolwiek informacje, proszone są o przekazanie ich na Komisariat Policji Szczecin Pogodno przy ul. Mickiewicza 161.

Zobacz też: Tyle wynosi NAJNIŻSZA emerytura z ZUS w Zachodniopomorskiem! Ta kwota naprawdę SZOKUJE!

Co wiesz o Cmentarzu Centralnym w Szczecinie?

Pytanie 1 z 10
Cmentarz Centralny w Szczecinie powstał w latach:
Groby muzułmańskie i romskie w Polsce. Król cyganów i brutalnie zamordowany 16-latek. Niezapomniani