Fontanna na Jasnych Błoniach

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Fontanna na Jasnych Błoniach

Szczecińskie fontanny w końcu trysną wodą. Ale nie wszystkie

2021-04-21 9:35

Zazwyczaj o tej porze roku działały już wszystkie lub prawie wszystkie fontanny w Szczecinie. Niestety pandemia spowodowała, że w miejskich wodotryskach panuje susza. Dotychczas zostały uruchomione aż dwie fontanny pływające: na jeziorze Rusałka w Parku Kasprowicza oraz w Stawie Brodowskim. Powoli dołączać do nich będą kolejne, jednak wciąż na razie nie wszystkie będą cieszyć oko strumieniami wody.

Uruchomiona została już duża fontanna na Cmentarzu Centralnym – w Kwaterze Zasłużonych. Do końca tygodnia działały będą także 3 połączone ze sobą fontanny przy ulicy Szymanowskiego, czyli popularna "Bartłomiejka", a także w Parku Wolności na Prawobrzeżu oraz fontanna znajdująca się przy kaplicy na Cmentarzu Centralnym. Uruchomiona zostanie także fontanna na skwerze im. Janiny Szczerskiej. Kolejne dołączą w maju.

- Maksymalnie do 7 maja woda tryśnie z podświetlanej fontanny na Placu Zwycięstwa - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - W tym samym miesiącu na Wałach Chrobrego oraz w lapidarium na Cmentarzu Centralnym.

Zobacz też: Szczecin. Patostreamerzy znęcali się nad niepełnosprawnym chłopakiem. "Kamerzysta" trafił do aresztu!

Obecnie wyłączone z użytkowania pozostaną fontanny na placu Zamenhofa, w Alei Fontann oraz na placu Gałczyńskiego. Nie będą także uruchomione zarządzane przez Zakład Usług Komunalnych poidełka.

- Jednocześnie apelujemy, by przy uruchomionych fontannach zachować szczególną ostrożność - dodaje Andrzej Kus. - Przy każdej z nich, w widocznym miejscu pojawi się tabliczka na której przeczytamy, że należy zachować dystans dwóch metrów od fontanny oraz innych osób. Należy unikać gromadzenia się ludzi. Bezwzględnie obowiązuje NAKAZ noszenia maseczki.

Zobacz też: Największy diabelski młyn w Polsce już góruje nad Łasztownią. Kiedy wystartuje Wheel of Szczecin? [ZDJĘCIA]

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem