IKEA w Szczecinie - kwiecień 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

IKEA w Szczecinie coraz bliżej. Czy to wyraźny ZNAK, że otwarcie już wkrótce? [ZDJĘCIA]

2021-04-19 11:58

Ekipy budowlane opuściły to miejsce już kilka tygodni temu, pozostały jedynie nieliczne ogrodzenia wokół parkingu. Wewnątrz trwają ostatnie przygotowania do otwarcia. Sklep sieci IKEA jest już niemal gotowy na przyjęcie pierwszych klientów, jednak data otwarcia placówki wciąż owiana jest tajemnicą. W ostatnich dniach na fasadzie sklepu pojawił się element, który może wskazywać na to, że otwarcie sklepu IKEA to już kwestia dni lub maksymalnie tygodni. Nad wejściem pojawił się mianowicie ogromny baner, który daje wiele do myślenia.

Spis treści

  1. Przygotowania na finiszu
  2. Baner zwiastuje otwarcie sklepu?
  3. IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?
  4. Kiedy przebudowa dróg?

Przygotowania na finiszu

Na ten moment czeka wielu klientów ze Szczecina i okolic, którzy planują zmiany w wystroju swoich mieszkań. Sklep IKEA w Szczecinie jest już prawie gotowy na przyjęcie pierwszych klientów. Budowa zakończyła się w terminie, a nawet chwilę przed terminem, o czym poinformował kilka tygodni temu w mediach społecznościowych przedstawiciel wykonawcy. Oznacza to, że już wkrótce pierwsi klienci będą mogli zaopatrzyć się w skandynawskie meble. Kiedy jednak nastąpi otwarcie IKEA w Szczecinie?

Baner zwiastuje otwarcie sklepu?

Kilka dni temu, na frontowej ścianie sklepu pojawił się pierwszy baner informujący o promocji w szczecińskim sklepie. Oferta specjalna nie dotyczy jednak mebli ani elementów wyposażenia wnętrz, lecz klopsików z firmowej restauracji - dania, które stali bywalcy sklepów szwedzkiej sieci znają bardzo dobrze. Może to oznaczać tylko jedno - do otwarcia sklepu w Szczecinie pozostało już naprawdę niewiele czasu.

Czytaj też: IKEA w Szczecinie na ostatniej prostej. Prezeska firmy zdradziła kilka WAŻNYCH szczegółów!

IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?

Jak informują przedstawiciele sieci, otwarcie sklepu planowane jest na drugi kwartał 2021 roku, czyli jest to dosłownie kwestia najbliższych tygodni. Firma wciąż jednak nie podaje konkretnej daty, czego powodem mogą być obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, od kilku tygodni wielkopowierzchniowe sklepy branży budowlanej i wyposażenia wnętrz (do których zalicza się również IKEA), pozostają zamknięte. Nieoficjalny termin otwarcia, który podawano w mediach społecznościowych, czyli 6 kwietnia, okazał się nieaktualny, między innymi ze względu na panujące obostrzenia.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie gotowa przed terminem. Kiedy będzie można zrobić pierwsze zakupy?

Prawdopodobnie dopiero po ich poluzowaniu i ponownym otwarciu sklepów, poznamy datę otwarcia sklepu IKEA w Szczecinie, który jest dwunastym sklepem szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszym w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatnim taki dużym obiekt. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Kiedy przebudowa dróg?

W pierwszych dniach funkcjonowania placówki, tysiące chętnych do zakupu szwedzkich mebli i tanich dodatków do domu mogą spowodować prawdziwy szturm na sklep. Martwi to wielu mieszkańców okolicznych osiedli, którzy obawiają się, że utkną w gigantycznych korkach.

Przypomnijmy, układ komunikacyjny w rejonie ul. Mieszka I ma zostać przebudowany i dostosowany do wzmożonego ruchu samochodowego. Zmiany w układzie drogowym będą dotyczyć skrzyżowań ul. Mieszka I z ulicami Milczańską, Białowieską oraz Wierzbową i będą realizowane przez szwedzką firmę. Nastąpi to dopiero po otwarciu sklepu, co w pierwszych dniach jego funkcjonowania może okazać się dość problematyczne.

Czytaj też: Otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie. Radna: "Oczami wyobraźni widzę korki aż do Podjuch"

Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany