IKEA w Szczecinie - marzec 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie. Radna: "Oczami wyobraźni widzę korki aż do Podjuch"

2021-03-22 11:50

Zbliżające się otwarcie sklepu sieci IKEA jednych cieszy, innych jednak martwi. W pierwszych dniach funkcjonowania placówki, tysiące chętnych do zakupu szwedzkich mebli i tanich dodatków do domu mogą spowodować prawdziwy szturm na sklep, co spowoduje, że na drogach dojazdowych utworzą się gigantyczne korki. Przypomnijmy, układ komunikacyjny w rejonie ul. Mieszka I ma zostać przebudowany, jednak nastąpi to dopiero po otwarciu sklepu. Na ten problem zwraca uwagę szczecińska radna, która wystosowała w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta.

Radna Dominika Jackowski obawia się, że w pierwszych dniach funkcjonowania sklepu skandynawskiej sieci, spora część miasta zostanie sparaliżowana. W gigantycznych korkach utkną nie tylko mieszkańcy Gumieniec czy Pomorzan, ale także bardziej oddalonych dzielnic.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie prawie gotowa na pierwszych klientów. Kiedy otwarcie?

"Oczami wyobraźni widzę korki aż do Podjuch" - pisze radna na Facebooku. Dominika Jackowski skierowała do prezydenta miasta interpelację, w której pyta o następujące informacje:

  1. Czy miasto posiada dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania, czy uzyskano pozwolenie na budowę?
  2. Czy jest opracowywana dokumentacja?
  3. Kiedy zostanie przebudowane skrzyżowanie?
  4. Jak miasto planuje przebudować jedno z bardziej ruchliwych skrzyżowań z funkcjonującym sklepem Ikea, który będzie generował ogromne natężenie ruchu.
  5. Czemu inwestycja polegająca na budowie sklepu nie była prowadzona równolegle z przebudową skrzyżowania?
  6. Jak miasto zamierza rozwiązać problem ewentualnych korków jakie będzie generował sklep?

Z pełną treścią interpelacji można zapoznać się tutaj.

Przypomnijmy, planowane otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie planowane jest na drugi kwartał 2021 roku. Według nieoficjalnych informacji może to nastąpić już w pierwszych dniach kwietnia, po świętach wielkanocnych, chociaż sieć oficjalnie nie potwierdza tych doniesień. W najbliższym czasie mają zostać przebudowane drogi dojazdowe do szczecińskiego sklepu szwedzkiej sieci. Zmiany w układzie drogowym będą dotyczyć skrzyżowań ul. Mieszka I z ulicami Milczańską, Białowieską oraz Wierzbową. Ma to jednak nastąpić dopiero po otwarciu sklepu, stąd liczne obawy przed paraliżem komunikacyjnym.

Sonda
Kupujesz meble w IKEA?
Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy