IKEA w Szczecinie na finiszu. Sieć ujawniła przypadkiem pewien SZCZEGÓŁ!

i

Autor: SE.pl

IKEA w Szczecinie na finiszu. Sieć przypadkiem UJAWNIŁA pewien ciekawy SZCZEGÓŁ! [ZDJĘCIA]

2021-01-23 5:39

IKEA to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych tematów w Szczecinie - z wiadomych przyczyn. Wielu mieszkańców z niecierpliwością czeka na otwarcie sklepu i śledzi wszelkie informacje z nim związane. Miłośnicy skandynawskich mebli chętnie też odwiedzają stronę internetową sieci, by na bieżąco śledzić trendy, planować przyszłe zakupy, bądź też złożyć zamówienie za pośrednictwem sklepu internetowego. Uwagę tych bardziej spostrzegawczych przykuł jeden drobny, ale dość istotny szczegół...

Nasi czytelnicy zwrócili mianowicie uwagę na dość nietypową sytuację na internetowej witrynie sieci IKEA. Wchodząc na stronę ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi konkretnego produktu, można było również sprawdzić jego dostępność w różnych sklepach, w tym również w placówce... w Szczecinie, która oficjalnie wciąż jeszcze nie istnieje, gdyż trwa jej budowa.

Rozwiąż QUIZ: Te państwa NAPRAWDĘ tak się nazywają! Rozpoznasz je wszystkie?

U wielu mieszkańców Szczecina sytuacja wywołała przede wszystkim uśmiech i przypomniała, że już dosłownie tygodnie dzielą ich od pierwszych zakupów w tak długo wyczekiwanym sklepie.

Poinformowaliśmy sieć o zaistniałej sytuacji. Okazało się, że jest to po prostu drobna usterka, która po naszej interwencji została usunięta.

- Widoczna na stronie internetowej dostępność produktów w sklepie w Szczecinie jest spowodowana błędem systemowym oraz przygotowaniami operacyjnymi do uruchomienia nowej placówki - poinformowała w rozmowie z "Super Expressem" Aneta Gil, Liderka ds. Komunikacji Zewnętrznej IKEA Retail Sp. z o.o. - Usterka została już naprawiona. Przepraszamy za wprowadzenie w błąd i zapewniamy, że stale pracujemy nad naszą ofertą, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Klientów.

IKEA w Szczecinie - budowa na finiszu

Budowa sklepu szwedzkiej sieci rozpoczęła się pod koniec 2019 roku. W ciągu zaledwie kilku miesięcy miejsce, w którym jeszcze całkiem niedawno działały salony i warsztaty samochodowe, zmieniło się nie do poznania. Zniknęły poprzednie zabudowania, nie ma już śladu po biurowcu "Polmozbytu". Ich miejsce zastąpiła trzykondygnacyjna hala z charakterystyczną niebieską elewacją. Inwestycja jest już prawie gotowa. Obecnie prace toczą się we wnętrzu hali, gdzie trwają intensywne przygotowania do otwarcia. Trwa rekrutacja pracowników. W najbliższym czasie zostanie również przebudowany układ drogowy w okolicach sklepu.

Tak wygląda szczecińska IKEA w środku:

IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?

Nieoficjalnie mówi się, że pierwsze zakupy w IKEA w Szczecinie zrobimy już w okolicach Wielkanocy, sieć jednak nie potwierdza tych doniesień. Według oficjalnych informacji sklep ma przyjąć pierwszych klientów w pierwszej połowie 2021 roku.

- Tymczasem tych, których czekanie nie urządza, zapraszamy do Domu Jutra IKEA w Szczecinie, gdzie klienci mogą skorzystać z darmowych konsultacji dotyczących zaprojektowania pięknej i funkcjonalnej kuchni - dodaje Aneta Gil. - Pracownicy IKEA podpowiedzą, jakie zastosować rozwiązania, dzięki którym stania się ona przyjazna dla jej mieszkańców, planety oraz jej zasobów.

Przypomnijmy, Dom Jutra IKEA mieści się przy placu Odrodzenia w Szczecinie i jest jedynym takim miejscem nie tylko w Polsce.

- Ponadto, klientów Szczecina i okolic zachęcamy do korzystania z zakupów online poprzez IKEA.pl lub Aplikację mobilną IKEA z możliwością odbioru własnego zamówionych produktów w Punkcie Odbioru Zamówień IKEA - dodaje przedstawicielka sieci.

Punkt znajduje się niedaleko Szczecina, w Przecławiu przy Alei Kasztanowej 17.

Rozwiąż QUIZ: Te miejsca są znane w całej Polsce. Rozpoznasz je na tych zdjęciach?

IKEA w Szczecinie to dwunasty sklep szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszy w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatni taki dużym obiekt. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Kupujesz meble w IKEA?
Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy