IKEA w Szczecinie gotowa przed terminem. Kiedy będzie można zrobić pierwsze zakupy?

IKEA w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński

Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji handlowych ostatnich lat w Szczecinie jest już gotowa. Udało się ją ukończyć na czas, a nawet chwilę przed czasem, jednak na otwarcie musimy jeszcze trochę poczekać. Kiedy pierwsi klienci będą mogli zaopatrzyć się w skandynawskie meble?

"Mamy to! Centrum wystawowe IKEA w Szczecinie ze wszystkimi zezwoleniami operacyjnymi przekazanymi klientowi na dzień przed terminem umowy" - poinformował na portalu społecznościowym LinkedIn Maciej Ekstedt ze spółki Prime Construction, która realizowała inwestycję u zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej. Oznacza to, że można już rozpocząć ostatnie odliczanie do otwarcia sklepu.

Niestety trzecia fala pandemii koronawirusa może nieco skomplikować plany szwedzkiej sieci handlowej. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, sklepy meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych muszą pozostać zamknięte do 9 kwietnia, jednak ta data może ulec zmianie. Do takich placówek zalicza się również IKEA. Wszystko będzie zależeć od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Czytaj też: IKEA w Szczecinie na ostatniej prostej. Prezeska firmy zdradziła kilka WAŻNYCH szczegółów!

Przypomnijmy, IKEA wciąż nie podała dokładnej daty otwarcia sklepu w Szczecinie. Nieoficjalnie mówiło się o 6 kwietnia, czego przedstawiciele szwedzkiej sieci nie potwierdzili. Wiadomo jednak, że zgodnie z wspomnianymi wcześniej obostrzeniami, ten termin jest już nieaktualny. Kiedy więc nastąpi otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie? Oficjalnie wciąż jest to "drugi kwartał 2021 roku", jednak gdy tylko będą znane konkrety, będziemy informować o tym na bieżąco.

IKEA w Szczecinie to dwunasty sklep szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszy w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatni taki dużym obiekt. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Czytaj też: IKEA w Szczecinie prawie gotowa na pierwszych klientów

Gigantyczne pisanki w Alei Kwiatowej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE