Budowa węzła Łękno - kwiecień 2021

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Na węźle Łękno widać już wszystkie wiadukty. Zobacz zdjęcia z lotu ptaka [GALERIA]

2021-04-29 19:04

Węzeł Łękno nabiera ostatecznych kształtów. Widać już wszystkie wiadukty, prace toczą się zarówno na nich, jak i pod nimi. Od 1 maja, po ponad dwuletniej przerwie zostanie przywrócony ruch na popularnym szlaku spacerowym wzdłuż al. Fałata.

Prace prowadzone są zarówno przy budowie układu drogowego, jak również torowiska kolejowego i tramwajowego.

- Zintensyfikowane roboty budowlane toczyły się w ostatnim czasie w okolicy stacji benzynowej i na al. Wojska Polskiego - informuje Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Układane były krawężniki, wykonywano stabilizację podłoża na wjeździe powstającego parkingu. W ciągu al. Wojska Polskiego układana była kostka betonowa. Prowadzono również prace przy profilowaniu kruszywa.

W ostatnich dniach na kolejnych odcinkach torowiska kolejowego układana była warstwa ochronna. Podbijano również tor kolejowy. Z kolei w ramach robót przy torowisku tramwajowym, wykonywane było spawanie szyn oraz podklejano profile przyszynowe. Prace toczą się też przy budowie wiaduktów znajdujących się w ciągu al. Wojska Polskiego.

Zobacz też: Szczecin: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych do zrealizowania inwestycji drogowych w tej perspektywie unijnej. Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę poziomowego skrzyżowania przy alei Wojska Polskiego. Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania