A czy om quiz

i

Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska A czy om quiz

QUIZ: Ten błąd popełniają TYSIĄCE Polaków! SPRAWDŹ czy piszesz poprawnie końcówki "-ą" i "-om"

2021-02-19 5:00

To jeden z najbardziej rażących błędów ortograficznych, popełnianych przez Polaków. Można to zauważyć zwłaszcza w mediach społecznościowych, gdzie w komentarzach aż się roi od nieprawidłowej pisowni wyrazów z końcówkami "-ą" i "-om". Te błędy są tak częste, że może się wydawać, że są popełniane zdecydowanie częściej, niż na przykład dobrze znane "ż" i "rz", "h" i "ch" czy "u" i "ó". Rozwiąż QUIZ i sprawdź, czy znajdujesz się w grupie osób, które popełniają błędy ortograficzne, czy może jesteś prawdziwym mistrzem w tej dziedzinie!

Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu popełnić błąd ortograficzny, jednak są tacy, którzy robią to wręcz nagminnie. Pisownia wyrazów z końcówkami "-ą" i "-om" w ostatnim czasie sprawia coraz więcej problemów wielu osobom, a tak naprawdę zasada jest bardzo prosta: wszystko zależy od przypadku, przez który odmieniany jest dany wyraz. Jeśli dobrze ją przyswoimy, z pewnością będziemy pisać poprawnie, "strażnicy ortografii" będą patrzeć na nas bardziej przychylnie, a "pani od polskiego" nie będzie musiała się za nas wstydzić.

Jeśli uda Wam się odpowiedzieć prawidłowo na co najmniej 15 z 20 pytań, możecie śmiało powiedzieć, że jesteście prawdziwymi mistrzami ortografii. Rozwiążcie poniższy quiz! Wystarczy tylko wstawić w puste miejsce prawidłowe słowo!

QUIZ: Końcówka "-ą" czy "-om"? Sprawdź czy piszesz poprawnie!

Pytanie 1 z 20
Nigdy nie kupuję moim _________ słodyczy.

Spodobało Ci się rozwiązywanie quizów? Mamy dla Ciebie więcej propozycji:

» Te miejsca są znane w całej Polsce. Rozpoznasz je na tych zdjęciach?

» Które miasto jest większe? Naprawdę MOCNO się zdziwisz!

» To prawdziwy HIT telewizji! Jak dobrze znasz bohaterów GOGGLEBOX?

» Po ustach, nodze lub... PUPIE! Czy rozpoznasz gwiazdę po TEJ części ciała?

» "Królowe życia" biją rekordy popularności! Co wiesz o bohaterach hitu telewizji?

» Buhaj czy klempa? Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

» Te państwa NAPRAWDĘ tak się nazywają! Rozpoznasz je wszystkie?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Świnoujście: Hipnotyzujący Bałtyk w zimowej odsłonie
Nasi Partnerzy polecają