Buhaj czy klempa? Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt? Rozwiąż QUIZ!

2020-10-09 10:28
Łoś
Autor: Tommy Takacs / CC0 / pixabay.com

Język polski nie bez powodu jest określany jako jeden z najtrudniejszych, nie tylko na skomplikowaną wymowę, ale także z powodu jego bogactwa. Nawet tak, wydawałoby się, prosta rzecz jak nazwy zwierząt, może okazać się dość problematyczna, zwłaszcza w momencie, gdy trzeba określić ich płeć.

Każdy wie, że samica kota to kotka. Problem pojawia się, gdy przyjdzie nam wyszczególnić zwierzęta hodowlane lub dziko żyjące. Nazewnictwo w tej kwestii jest bardzo bogate, co często może powodować sporo dylematów, np. jak prawidłowo nazywa się samica... łosia.

Czy potrafisz bez problemu prawidłowo nazwać przedstawicieli różnych gatunków zwierząt pod względem płci? Sprawdź swoje umiejętności w naszym quizie!

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Jacek Wójcik z Królowych Życia TTV
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE