Czy dogadałbyś się z KOLEJARZEM? Sprawdź czy znasz ten zawodowy slang! [QUIZ]

Pociąg IC
Autor: Grzegorz Kluczyński

Prawie każda grupa zawodowa charakteryzuje się określonym i jedynym w swoim rodzaju żargonem, który dla innych jest zupełnie niezrozumiały. Wśród nich są również pracownicy kolei, którzy często używają dość dziwnych określeń.

Dla osób, które z koleją mają tyle wspólnego, co okazjonalna podróż pociągiem, zawodowy żargon używany przez pracowników kolei może być zupełnie niezrozumiały. Słowa, które zazwyczaj dobrze znamy, w kolejowym slangu oznaczają zupełnie coś innego, niż nam się wydaje, a ich błędne zinterpretowanie może doprowadzić do zabawnych sytuacji.

Czy umielibyście dogadać się z kolejarzem? Czy uda Wam się osiągnąć wynik 10/10 w naszym quizie? Sprawdźcie swoje umiejętności! Nie zapomnijcie pochwalić się swoimi wynikami na Facebooku!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Wyjątkowy trójwymiarowy mural przypomina o latach świetności linii kolejowej do Polic