Rzucam hasło

"Stop Cham Szczecin" od kulis. "Naprawdę myślałem, że mnie ktoś rozjedzie"

2023-08-25 22:42

Od lat walczy z dzikim parkowaniem w Szczecinie. Filmy, które publikuje w serwisie YouTube, cieszą się ogromną popularnością. I chociaż spotyka się z ogromnym hejtem i przez wielu jest określany mianem "pierwszego donosiciela Szczecina", nie przejmuje się tym i robi swoje, by piesi mogli cieszyć się komfortowym poruszaniem się po mieście, a niezdyscyplinowani kierowcy nauczyli się szacunku do innych użytkowników ruchu. Gościem kolejnego odcinka cyklu "Rzucam hasło" jest twórca kanału "Stop Cham Szczecin", Szymon Nieradka.

Kanał "Stop Cham Szczecin" śledzi blisko 10 tysięcy internautów. Jego główną tematyką są niewłaściwe, a wręcz patologiczne zachowania kierowców, którzy parkują w najróżniejszych miejscach, nie tylko łamiąc przepisy, ale też utrudniając poruszanie się pieszym i stwarzając zagrożenie. Sytuacje przedstawione w filmach publikowanych na kanale "Stop Cham Szczecin" są prawdziwe i często również niebezpieczne, gdyż niezdyscyplinowani kierowcy na zwrócenie uwagi reagują wręcz agresją. Czy prowadzenie takiego kanału jest bezpieczne? Czy szczecińscy kierowcy rzeczywiście są tacy źli? Jakie "grzechy" na sumieniu mają piesi i rowerzyści? Na te, a także wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w najnowszym odcinku cyklu "Rzucam hasło", którego gościem jest Szymon Nieradka, twórca "Stop Cham Szczecin".

Szymon Nieradka stworzył również petycję do Rzecznika Praw Obywatelskich, by piesi w miastach byli traktowani na równi ze zmotoryzowanymi. Podpisało się pod nią już ponad 1000 osób.

"Rzucam hasło" to krótkie rozmowy w formule Q&A, których bohaterami są zarówno celebryci znani z telewizji czy pierwszych stron gazet, a także osoby, które mają coś ciekawego do powiedzenia. Wcześniej gośćmi "Rzucam hasło" byli już m.in.: bohater programu "Królowe Życia" Arek "Kocik" Zgorzelski, znany z HGTV i TVN architekt Krzysztof Miruć, pierwsza kobieta ksiądz w Szczecinie Izabela Sikora i prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Gościem specjalnego primaaprilisowego odcinka "Rzucam hasło" był najsłynniejszy szczeciński kot Gacek.

Sonda
Parkowanie w Szczecinie...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany