Rzucam hasło: Justyna Machnik

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Rzucam hasło: Justyna Machnik

Rzucam hasło

Justyna Machnik stworzyła wyjątkowe miejsce w Szczecinie. "Dzieło życia!" [WIDEO]

2022-08-07 3:00

Justynę Machnik zna każdy, kto choć trochę interesuje się historią Szczecina. Popularna przewodniczka miejska, pomysłodawczyni znanych szlaków turystycznych, a ostatnio sympatyczna "pani z PRL-u", a dokładniej - "pani z muzeum", które samodzielnie stworzyła od podstaw. Muzeum Szczecin PRL, chociaż istnieje zaledwie od kilku miesięcy, jest prawdziwym turystycznym hitem!

To jej zawdzięczamy takie projekty jak "Kamienice Szczecina" czy "Usługi dla ludności". Pasjonaci historii znają ją również ze spacerów tematycznych "Szczecin w PRL". Niedawno ten projekt przybrał bardziej namacalną i "stacjonarną" formułę. Muzeum Szczecin w PRL to - jak określa sama pomysłodawczyni - "projekt życia", który okazał się sukcesem. Szczecinianie i turyści chętnie odwiedzają miejsce, w którym zgromadzono setki pamiątek z epoki, która mimo iż nie należała do najlepszych w historii Polski, wspominana jest przez wielu z nutką nostalgii.

Zobacz też: Gdzie drag queen ukrywa "klejnoty"? Charlotte Drag Queer zdradza tajemnice!

Gościem najnowszego odcinka cyklu "Rzucam hasło" jest Justyna Machnik, pomysłodawczyni Muzeum Szczecin w PRL, która opowiada nie tylko o "czasach słusznie minionych".

Rzucam hasło: Justyna Machnik - Muzeum Szczecin w PRL

"Rzucam hasło" to krótkie rozmowy w formule Q&A, których bohaterami są zarówno celebryci znani z telewizji czy pierwszych stron gazet, a także osoby, które mają coś ciekawego do powiedzenia. Wcześniej gośćmi "Rzucam hasło" byli już m.in.: bohater programu "Królowe Życia" Arek "Kocik" Zgorzelski, znany z HGTV i TVN architekt Krzysztof Miruć i pierwsza kobieta ksiądz w Szczecinie Izabela Sikora.

Zobacz też: Wiesiek Skiba o remontach, fachowcach i... "popaprańcach". Zobacz rozmowę z popularnym budowlańcem! [WIDEO]

Quiz PRL. Kultowe Przedmioty

Pytanie 1 z 10
Mydło, które miało nazwę dobranocki:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany