Warto o tym pamiętać!

Trafiłeś na taką plażę? Nigdy nie rób tam tych rzeczy, bo możesz mieć poważne kłopoty!

2023-08-15 7:00

Podczas wakacyjnych podróży możemy trafić w różne miejsca, często takie, których wcześniej nie udało się nam odwiedzić. Spacerując po bezkresnych nadmorskich plażach nagle możemy się znaleźć w miejscu, które może okazać się dla nas zaskakujące. Mowa o wydzielonych strefach dla miłośników nagości, czyli plażach dla naturystów. Jedni reagują wręcz paniką, w popłochu opuszczając to miejsce. Inni postanawiają pozostać i poznać uroki nieskrępowanego opalania. W każdym miejscu, w tym również na "nagich plażach" obowiązują pewne zasady. Jak należy się zachować, żeby nie narazić się na kompromitację, a nawet na problemy z prawem? Wyjaśniamy!

Plaże naturystów z reguły znajdują się nieco na uboczu od bardziej uczęszczanych miejsc letniego odpoczynku, chociaż są dość blisko "tekstylnych" plaż i dojście do nich nie zabiera wiele czasu. Można więc na nie trafić zupełnie przypadkiem, zarówno podczas wakacji w Polsce jak i za granicą. W większości przypadków takie miejsca posiadają odpowiednie oznaczenia w postaci tabliczek z odpowiednimi napisami, piktogramami lub opatrzone skrótem "FKK" (Freikörperkultur). Wejście na taką plażę jest zupełnie dobrowolne i swobodne, nie należy się więc spodziewać żadnego "strażnika", który sprawdza, kto wchodzi w "strefę nagości".

Jak zachować się na plaży dla naturystów?

Na plażach dla golasów, podobnie jak i na tych "tekstylnych", poza ogólnymi kanonami kultury, obowiązują też pewne, często niepisane zasady, do których warto się dostosować, żeby nie zostać potraktowanym jak intruz. Jak zachować się na plaży dla naturystów, gdy już się na niej znajdziemy? Na pewno nie warto wpadać w panikę. Miłośnicy nagiego opalania są postrzegani jako mili i przyjaźnie nastawieni do innych, więc każdy jest tu mile widziany - o ile odpowiednio się zachowuje.

Jakie zasady panują na plażach dla naturystów? Okazuje się, że nie odbiegają one znacznie od tych, jakie należy stosować tam, gdzie obowiązuje strój kąpielowy. Możecie zapoznać się z nimi w poniższej galerii.

Sonda
Chodzisz na plaże naturystów?
Dwa oblicza jednej plaży
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany