Plaże dla golasów

Tu możesz bez skrępowania zdjąć majtki! Gdzie są plaże naturystów nad Bałtykiem?

2023-06-12 13:57

Dla jednych opalanie się nago jest czymś zupełnie naturalnym, inni na samą myśl o zdjęciu kostiumu kąpielowego oblewają się rumieńcem i nie zrobiliby tego za nic w świecie. Opalanie się nago od lat ma swoje wierne grono zwolenników i przeciwników, nawet w Polsce. Nad Bałtykiem można znaleźć kilka miejsc, w których bez skrępowania można zrzucić ubranie i opalać się w stroju Adama i Ewy. Gdzie je znajdziemy?

Plaże naturystów istniały w Polsce już przed dziesięcioleciami. Szczyt ich popularności przypadł w połowie lat 80. XX wieku, gdy Zbigniew Wodecki wylansował wielki hit "Chałupy welcome to". Wtedy "nietekstylne" plaże przeżywały prawdziwe oblężenie miłośników nagiego opalania. Kąpieliska wypełniały się golasami dosłownie po brzegi, a amatorzy nagiego opalania organizowali różne wydarzenia, m.in. wybory Miss Natura.

Naturyzm w czasach późnego PRL był tak popularny, że zakątek dla golasów powstał również w samym Szczecinie, tuż obok bardzo popularnej Plaży Mieleńskiej. Niestety plaża - zarówno dla tekstylnych i dla naturystów - nie przetrwała do dnia dzisiejszego.

Obecnie miłośników równej opalenizny jest nieco mniej, jednak wciąż funkcjonują miejsca, w których można zrzucić ubranie i cieszyć się nieskrępowaną kąpielą słoneczną. W Zachodniopomorskiem i Pomorskiem znajdziemy ich kilkanaście. Kilka popularnych nagich plaż znajduje się także po niemieckiej stronie granicy, gdzie "kultura wolnego ciała" (Freikörperkultur - FKK) jest wciąż bardzo popularna.

Gdzie można opalać się nago nad Bałtykiem? Przewodnik po plażach naturystów na wybrzeżu znajdziecie w poniższej galerii!

Sonda
Chodzisz na plaże naturystów?
Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany