Szczecin: Autobus potrącił słynną "Balbinę". Kolejna blokada zakończyła się w szpitalu

Wywiad z panią Bogumiłą ze Szczecina
Autor: NOWA TV Wywiad z panią Bogumiłą ze Szczecina

Blokowanie pojazdów komunikacji miejskiej przez panią Bogumiłę D., znanej bardziej jako "Balbina", nie jest rzadkością w Szczecinie. Kobieta poruszająca się na elektrycznym skuterze od kilku lat daje się we znaki motorniczym, kierowcom i pasażerom, blokując wyjazd z przystanku i wszczynając awantury. We wtorek późnym wieczorem doszło do kolejnego incydentu z udziałem niepełnosprawnej kobiety. Tym razem blokada zakończyła się w szpitalu. Kobieta została potrącona przez autobus linii 53.

Do zdarzenia doszło około godz. 22:30 na przystanku przy ul. Emilii Plater.

- Kobieta zablokowała autobus linii 53, jadący w kierunku Pomorzan. Doszło do potrącenia - potwierdza Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Na miejsce przyjechała policja i pogotowie ratunkowe, gdyż kobieta skarżyła się, że doznała obrażeń.

- Na miejscu żadnych widocznych obrażeń nie stwierdzono, jednak kobieta została zabrana do szpitala w celu dokładniejszej diagnostyki - informuje Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Pani Bogumile rzeczywiście nic się nie stało. Nieznacznie ucierpiał tylko jej pojazd, z którego odpadły kółka. Zastrzeżenia budził też stan techniczny autobusu.

- Z powodu stwierdzonej niesprawności hamulca policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu - mówi mł. asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Wiele wskazuje na to, że winnym kolizji jest kierowca autobusu obsługiwanego przez Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Klonowica”.

- Ze wstępnych ustaleń spółki wynika, że przyczyną mogło być nieprawidłowe zachowanie kierowcy, który wychodząc z kabiny autobusu nie uruchomił hamulca postojowego. W tym czasie poszkodowana stała przed autobusem, blokując go - dodaje Hanna Pieczyńska z ZDiTM.

W sprawie dokładnego ustalenia okoliczności zdarzenia, policja prowadzi postępowanie.

Kim jest "Balbina" ze Szczecina?

Bogumiła D. to kobieta poruszająca się na elektrycznym skuterze, dobrze znana mieszkańcom Szczecina z powodu blokowania pojazdów komunikacji miejskiej. Motorniczowie i kierowcy autobusów niechętnie zabierają panią Bogumiłę, ponieważ nie stosuje się ona do poleceń i nie przypina wózka wewnątrz pojazdu, co stwarza zagrożenie dla innych pasażerów. Gdy kobieta nie zostanie wpuszczona do pojazdu, podjeżdża przed jego maskę, uniemożliwiając wyjazd z przystanku. Powoduje to nie tylko paraliż komunikacji miejskiej, ale także coraz większą wściekłość mieszkańców. Często dochodzi także do niebezpiecznych sytuacji, grożących wypadkiem.

Kobieta czuje się bezkarna, a chwilami jej zachowanie bywa niebezpieczne. Bogumiła D. nie tylko blokuje tramwaje i autobusy, ale także bywa agresywna. Doszło już do kilku sytuacji, gdy swoim pojazdem, z premedytacją przejechała komuś po stopach. Zdarzyło się również, że kobieta potrąciła mężczyznę, który próbował uniemożliwić jej zablokowanie autobusu na przystanku.

W 2018 roku "Balbina" była główną bohaterką programu "Uwaga" emitowanego na antenie TVN. W ostatnim czasie była również częstym gościem programu "Studio Polska" w TVP Info. Pani Bogumiła zaistniała również w mediach w 2015 roku, gdy podczas kampanii wyborczej wytknęła Bronisławowi Komorowskiemu wiele niewygodnych kwestii związanych z osobami niepełnosprawnymi. Wiele osób twierdzi, że to właśnie ona wpłynęła na wynik wyborów prezydenckich. Podczas tej samej kampanii wyborczej, Andrzej Duda obiecywał pani Bogumile, że zostanie u niego doradcą do spraw osób niepełnosprawnych. Zapewniał, że do niej zadzwoni. Ale nie zadzwonił. Nie zadzwonił również Jarosław Kaczyński, który po jednej ze smoleńskich miesięcznic deklarował, że zadzwoni do niepełnosprawnej szczecinianki.

Ewakuacja przez strażaków mężczyzny ważącego 250 kg
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE