Świnoujście: Ewakuacja mężczyzny, który waży około ĆWIERĆ TONY! Wynoszą go dźwigiem z balkonu [ZDJĘCIA]

Świnoujście: Wynoszenie z mieszkania otyłego mężczyzny
Autor: Domin

Był uwięziony w swoim mieszkaniu na czwartym piętrze od blisko 7 lat. Wszystko z powodu swojej wagi. W Świnoujściu od rana trwała ewakuacja mężczyzny, ważącego ponad 200 kilogramów.

W poniedziałek, około godziny 8:00, w jednym z bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja w Świnoujściu rozpoczęła się skomplikowana operacja ewakuacji mężczyzny. Z powodu braku możliwości zniesienia go na noszach po klatce schodowej, konieczne było wyniesienie pacjenta przez balkon za pomocą dźwigu.

- Dostaliśmy wezwanie około godziny 8:00, z zastrzeżeniem o otyłości pacjenta - mówi Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Na miejscu jest specjalistyczna bariatryczna karetka pogotowia ratunkowego. Pacjent ma trudności z oddychaniem i krążeniem.

Żeby wydobyć mężczyznę z mieszkania strażacy musieli usunąć stolarkę okienną i barierkę balkonową. Skonstruowano specjalną platformę z drzwi i metalowych barierek, którą przy pomocy dźwigu możliwe było zwiezienie mężczyzny z czwartego piętra na ziemię.

Istniały jednak spore wątpliwości czy mężczyzna zmieści się do karetki.

- Prawdopodobnie pacjent zostanie przetransportowany do szpitala pojazdem strażackim - informuje Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Wątpliwości okazały się słuszne. Mężczyzna został przewieziony do szpitala przez strażaków.

Ewakuacja przez strażaków mężczyzny ważącego 250 kg
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE