Świnoujście: Wynoszenie z mieszkania otyłego mężczyzny

i

Autor: Domin

Świnoujście: Ewakuacja mężczyzny, który waży około ĆWIERĆ TONY! Wynoszą go dźwigiem z balkonu [ZDJĘCIA]

Był uwięziony w swoim mieszkaniu na czwartym piętrze od blisko 7 lat. Wszystko z powodu swojej wagi. W Świnoujściu od rana trwała ewakuacja mężczyzny, ważącego ponad 200 kilogramów.

W poniedziałek, około godziny 8:00, w jednym z bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja w Świnoujściu rozpoczęła się skomplikowana operacja ewakuacji mężczyzny. Z powodu braku możliwości zniesienia go na noszach po klatce schodowej, konieczne było wyniesienie pacjenta przez balkon za pomocą dźwigu.

- Dostaliśmy wezwanie około godziny 8:00, z zastrzeżeniem o otyłości pacjenta - mówi Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Na miejscu jest specjalistyczna bariatryczna karetka pogotowia ratunkowego. Pacjent ma trudności z oddychaniem i krążeniem.

Żeby wydobyć mężczyznę z mieszkania strażacy musieli usunąć stolarkę okienną i barierkę balkonową. Skonstruowano specjalną platformę z drzwi i metalowych barierek, którą przy pomocy dźwigu możliwe było zwiezienie mężczyzny z czwartego piętra na ziemię.

Istniały jednak spore wątpliwości czy mężczyzna zmieści się do karetki.

- Prawdopodobnie pacjent zostanie przetransportowany do szpitala pojazdem strażackim - informuje Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Wątpliwości okazały się słuszne. Mężczyzna został przewieziony do szpitala przez strażaków.

Ewakuacja przez strażaków mężczyzny ważącego 250 kg
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany