Chłopczyk zmarł zamknięty w samochodzie. Potworna tragedia w Szczecinie

i

Autor: DOMIN, SHUTTERSTOCK Chłopczyk zmarł zamknięty w samochodzie. Potworna tragedia w Szczecinie.

Tragedia

Półtoraroczny Szymuś zmarł w rozgrzanym samochodzie. Prawomocny wyrok sądu w sprawie tragedii w Szczecinie

2024-02-08 21:29

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Półtoraroczny Szymuś zmarł zamknięty w nagrzanym samochodzie pozostawionym na parkingu. Chłopczyk miał spędzić w śmiertelnej pułapce kilka godzin. Jest ostateczna decyzja Sądu Okręgowego w Szczecinie w sprawie nieumyślnego spowodowanie śmierci dziecka.

Dziecko zmarło w rozgrzanym samochodzie

Do zdarzenia doszło 22 czerwca 2022 roku na szczecińskim Pogodnie. Tego dnia było słonecznie i bardzo ciepło, a wręcz upalnie. Temperatura powietrza przekraczała 25 stopni. 38-letnia Patrycja W. miała zawieźć swoje starsze dziecko do przedszkola, a następnie pojechać do pracy. Gdy około godz. 17:00 pojechała odebrać młodszego syna ze żłobka, okazało się, że w ogóle go tam nie przywiozła. Jak się okazało, dziecko przez cały dzień przebywało w rozgrzanym samochodzie. Chłopczyk nie dawał oznak życia. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować.

Prawomocny wyrok

W środę, 7 lutego Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie kobiety oskarżonej o nieumyślne spowodowanie śmierci kilkunastomiesięcznego synka. W mocy został utrzymany wyrok pierwszej instancji z 2023 roku, gdy sąd warunkowo umorzył postępowanie na dwuletni okres próbny. Wyrok jest prawomocny. Przysługuje od niego kasacja w Sądzie Najwyższym. Kosztami procesowymi obciążono Skarb Państwa.

Znasz zasady pierwszej pomocy?

Pytanie 1 z 10
Obowiązek udzielenia pomocy ofiarom wypadku dotyczy:
Tragedia w Szczecinie śmierć dziecka w samochodzie