Rzucam hasło

Polski aktor robi karierę za granicą. Ujawnia kulisy swojej pracy. "Nie jest to prosty zawód"

2023-06-17 14:09

Od wielu lat mieszka i robi karierę w Niemczech, gdzie odnosi sukcesy, jednak jego serce wciąż jest w Polsce, a dokładniej w Szczecinie, gdzie chętnie wraca przy każdej możliwej okazji. Również w Szczecinie od kilku lat organizuje warsztaty kaskaderskie dla aktorów i kaskaderów z różnych stron świata, gdzie nie tylko pomaga im w doskonaleniu umiejętności, ale także pokazuje im swoje rodzinne miasto i jego piękno. Robert Kowalewski zdradził "Super Expressowi" tajniki swojego zawodu.

Robert Kowalewski urodził się w Szczecinie. Tutaj też dorastał i chodził do szkoły. W 2001 roku ukończył szkołę artystyczną EFAS European Film Actor School w Zurychu. Od wielu lat mieszka w Niemczech, gdzie w pełni oddaje się swojej pasji. Jest aktorem i kaskaderem. Zagrał w kilku niemieckich serialach i filmach. Wkrótce zobaczymy go również w polskich produkcjach. Robert Kowalewski od kilku lat organizuje obozy szkoleniowe dla aktorów i kaskaderów, podczas których mogą oni doskonalić swoje umiejętności. Z aktorem spotkaliśmy się podczas Stunt Fight Camp w Szczecinie i w najnowszym odcinku cyklu "Rzucam hasło" zapytaliśmy go o kulisy jego pracy i nie tylko.

"Rzucam hasło" to krótkie rozmowy w formule Q&A, których bohaterami są zarówno celebryci znani z telewizji czy pierwszych stron gazet, a także osoby, które mają coś ciekawego do powiedzenia. Wcześniej gośćmi "Rzucam hasło" byli już m.in.: bohater programu "Królowe Życia" Arek "Kocik" Zgorzelski, znany z HGTV i TVN architekt Krzysztof Miruć, pierwsza kobieta ksiądz w Szczecinie Izabela Sikora i prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Gościem specjalnego primaaprilisowego odcinka "Rzucam hasło" był najsłynniejszy szczeciński kot Gacek.