Floating Arena

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Floating Arena

Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie siłowni i basenów w Szczecinie?

2021-04-28 10:52

Wielu z nas marzy o otwarciu klubów fitness, siłowni czy basenów. O ile baseny zostały otwarte na krótki czas kilka tygodni temu, to o regularnych ćwiczeniach na siłowni wielu już zdążyło zapomnieć, gdyż te są nieczynne od wielu miesięcy. Kiedy miejsca, w których szczecinianie mogą dbać o kondycję fizyczną, znów będą tętnić życiem? Pytanie o zniesienie obostrzeń zadaje sobie wiele osób. Kiedy zostaną otwarte baseny i siłownie w Szczecinie?

Od pewnego czasu spada jednak dzienna liczba zachorowań, co może spowodować luzowanie obostrzeń. Od dłuższego czasu nie ma możliwości popływać w basenach Szczecińskiego Domu Sportu oraz innych placówek znajdujących się m.in. w szkołach. Nieczynne są również siłownie - zarówno te małe osiedlowe, jak i duże obiekty należące do sieci klubów fitness.

Zobacz też: Łukasz Berezak potrzebuje wsparcia! Zbiórka na leczenie i wózek dla superbohatera WOŚP

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali najnowsze decyzje dotyczące obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Ograniczenia będą łagodzone już od początku maja i obejmą różne branże: handel, gastronomię, szkolnictwo, a także branżę hotelarską i fitness

Kiedy zostaną otwarte siłownie i baseny w Szczecinie?

Pierwsze restrykcje zostaną zniesione już w najbliższą sobotę, 1 maja i będą dotyczyć obiektów sportowych na świeżym powietrzu. Otwarte zostaną też kryte obiekty sportowe i baseny dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży - przy 50-procentowym obłożeniu obiektu.

Na kolejne znoszenie obostrzeń będzie trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni. Według najnowszysch zapewnień premiera, siłownie, kluby fitness i baseny zostaną ponownie otwarte 29 maja. W obiektach sportowych będzie obowiązywało maksymalnie 50-procentowe obłożenie. W siłowniach będzie obowiązywał limit 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Zobacz też: Złodzieje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Ukradli ponad 3-metrowego anioła!

qz-sc89-9feK-dBRe

Luzowanie obostrzeń w Polsce:

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?
Nasi Partnerzy polecają