Puste galerie handlowe w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Kiedy otwarcie galerii handlowych w Szczecinie? Luzowanie obostrzeń

2021-04-28 10:40

Od kilku tygodni w Polsce obowiązują liczne obostrzenia, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Lockdown spowodował m.in. zamknięcie większości sklepów w galeriach handlowych. Czynne są m.in. sklepy spożywcze, apteki i drogerie, zamknięte pozostają sklepy m.in. z odzieżą i sprzętem gospodarstwa domowego. Od pewnego czasu spada jednak dzienna liczba zachorowań, co może spowodować luzowanie obostrzeń. Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe w Szczecinie?

Od ponad miesiąca w takich miejscach jak Galaxy, Galeria Kaskada, Turzyn czy Atrium Molo panuje spokój. Czynne są tylko nieliczne sklepy, w których można zaopatrzyć się w artykuły pierwszej potrzeby, co sprawia, że klientów jest zdecydowanie mniej. Wskutek stopniowego luzowania obostrzeń ta sytuacja ma się wkrótce zmienić, po podjęciu decyzji przez rząd.

Zobacz też: Szczecin: Sklepy zamknięte z powodu koronawirusa. Gdzie jest otwarte Pepco, Kik i Action?

To już kolejny raz, gdy w całej Polsce na kilka tygodni zostały zamknięte galerie handlowe. Po raz pierwszy nastąpiło to wiosną 2020 roku, podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa. Sytuacja powtórzyła się przed świętami Bożego Narodzenia, a następnie wiosną 2021 roku, gdy nadeszła trzecia fala pandemii.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali najnowsze decyzje dotyczące obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Ograniczenia będą łagodzone już od początku maja i obejmą różne branże: handel, gastronomię, szkolnictwo, a także branżę hotelarską i fitness

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe w Szczecinie?

Galerie handlowe znów będą mogły działać jak dotychczas, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Podobnie będzie z wielkopowierzchniowymi sklepami branży budowlanej i meblarskiej. Obostrzenia zostaną zniesione już po majówce, od 4 maja.

Zobacz też: Legendarne "Małe ZOO" znika z centrum Szczecina. "Tu kupiłem pierwszego chomika" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Luzowanie obostrzeń w Polsce:

Legendarne "Małe ZOO" znika z mapy Szczecina