Lockdown WYKAŃCZA szczecińską gastronomię. Legendarny "Uśmiech" zniknie z mapy miasta?

Dla wielu mieszkańców Szczecina jest to "kultowe" miejsce, z którym wiążą wiele wspomnień. Niestety w czasach pandemii koronawirusa nie ma sentymentów. Popularny "Uśmiech" może wkrótce zniknąć z gastronomicznej mapy miasta - po niemal pół wieku działalności. Lokal w centrum Szczecina został niedawno wystawiony na sprzedaż.

To właśnie tutaj, w latach 70. i 80. przychodziły całe rodziny, by w kawiarnianym ogródku na tarasie z widokiem na plac Zwycięstwa zjeść deser, lody i napić się aromatycznej kawy lub "Pepsi-Coli", która w tych czasach była towarem wręcz luksusowym. Do "Uśmiechu" przychodziło się również na randki i spotkania przy kawie lub drinku. W ostatnim czasie lokal słynął z wieczorków tanecznych i spotkań dla osób samotnych, poszukujących "drugiej połówki". Niestety pandemia i związane z nią obostrzenia, przerwały to wszystko w brutalny sposób. Kawiarnia "Uśmiech", podobnie jak wiele innych lokali gastronomicznych w Szczecinie, przestały na siebie zarabiać i zawisło nad nimi widmo bankructwa.

Zobacz też: Pandemia ZABIJA szczecińską gastronomię. Kolejny lokal ZNIKA z gastronomicznej mapy miasta

Na fasadzie "Uśmiechu" niedawno zawisł baner z informacją o sprzedaży lokalu. Czy to oznacza, że po 49 latach działalności zniknie on całkowicie z gastronomicznej mapy Szczecina? Właściciel nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Wszystko zależy jednak od sytuacji w najbliższych tygodniach i miesiącach. Przypomnijmy, branża gastronomiczna jest już zamknięta od ponad pół roku. Bary, kawiarnie i restauracje nie mogą przyjmować klientów w swoich wnętrzach, możliwa jest jedynie sprzedaż dań na wynos. To jednak nie wystarcza, by przetrwać, czego skutkiem jest zamykanie się lokali gastronomicznych, także tych, które funkcjonowały od dziesięcioleci.

Zobacz też: Przetrwał dziesięciolecia, lockdown może go WYKOŃCZYĆ! Szczeciński Bar Turysta w poważnych TARAPATACH

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE