Czy obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony?

i

Autor: saniusman89 / CC0 / pixabay.com

Do kiedy noszenie maseczek w Szczecinie? Luzowanie obostrzeń

2021-04-28 10:53

Od wielu miesięcy w całej Polsce obowiązują liczne obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Lockdown spowodował m.in. zamknięcie wielu branż, w tym gastronomii, handlu czy fitness. Dla wielu osób ogromnym utrudnieniem są również maseczki, które są obowiązkowe niemalże wszędzie, poza miejscem zamieszkania. Usta i nos muszą być zakryte zarówno w budynkach użyteczności publicznej, środkach komunikacji miejskiej, a także na otwartej przestrzeni, co powoduje wiele głosów sprzeciwu. Od pewnego czasu spada jednak dzienna liczba zachorowań, co może spowodować luzowanie obostrzeń. Czy wśród nich pojawi się także częściowe zniesienie obowiązku noszenia maseczek?

Maseczki towarzyszą nam od roku. Musimy używać ich w miejscach publicznych - sklepach, urzędach, placówkach ochrony zdrowia, środkach komunikacji miejskiej, a także od pewnego czasu na otwartej przestrzeni. Wielu osobom nie podoba się to rozwiązanie, pomimo iż jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie rozprzestrzeniania się wirusa. Najwięcej krytyki budzi obowiązek noszenia maseczek na otwartym terenie, gdzie ryzyko zarażenia się jest najmniejsze. Czy powolne znoszenie obostrzeń spowoduje, że uwolnimy się od maseczek?

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali najnowsze decyzje dotyczące obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Ograniczenia będą łagodzone już od początku maja i obejmą różne branże: handel, gastronomię, szkolnictwo, a także branżę hotelarską i fitness

Czy obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony?

Jest szansa, że wkrótce odpoczniemy trochę od maseczek na świeżym powietrzu, zwłaszcza, że wraz ze wzrostem temperatur, stają się one coraz bardziej uciążliwe. Jak poinformował premier, jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu od 15 maja.

Zobacz też: Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie siłowni i basenów w Szczecinie?

Luzowanie obostrzeń w Polsce:

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany