Łukasz Berezak

i

Autor: X-NEWS Łukasz Berezak

Łukasz Berezak potrzebuje wsparcia! Zbiórka na leczenie i wózek dla superbohatera WOŚP

2021-04-21 12:08

17-letni Łukasz Berezak ze Szczecina to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pomimo, iż chłopiec zmaga się z poważną chorobą, aktywnie angażuje się w pomoc innym potrzebującym. Teraz sam potrzebuje wsparcia.

Potrzebne są pieniądze na dwuletnie leczenie Łukasza oraz wózek inwalidzki z przypinką elektryczną, która pozwoli mu na odrobinę samodzielności. Dotychczasowy wózek, z którego korzystał chłopiec, wymaga już pilnej wymiany. To przekracza możliwości finansowe rodziny chłopca. Dlatego zorganizowana została zbiórka pieniędzy na ten cel. Dotychczas udało się zebrać ponad 31 tysięcy złotych. To jednak wciąż za mało.

Roczne leczenie Łukasza zmagającego się z nieuleczalną chorobą to koszt rzędu 80 tysięcy złotych. Nowy wózek z przypinką elektryczną to ponad 14 tysięcy złotych.

"Aktualnie nie ma leku ani terapii pozwalającej na jednorazową zbiórkę pieniędzy, która mogłaby pomóc Łukaszowi na stałe pozbyć się bólu i cierpienia. Z roku na rok koszty kuracji wzrastają, co niestety nie idzie w parze z dochodami rodziny. Dodatkowo co chwilę dochodzą nowe powikłania wymagające pilnych diagnoz wielokrotnie podczas prywatnych wizyt - zwłaszcza teraz w okresie pandemii"

- piszą organizatorzy zbiórki.

Czytaj też: Superbohater WOŚP ma nowego przyjaciela. Łukasz Berezak pochwalił się nim na Facebooku

Na stronie zbiórki znajduje się szczegółowy kosztorys leczenia i rehabilitacji chłopca. Każdy, komu zależy na losie Łukasza, może wpłacić dowolną kwotę i pomóc mu w dalszej walce z chorobą.

Zbiórka pieniędzy na leczenie i wózek dla Łukasza Berezaka odbywa się w serwisie zrzutka.pl.

Pomaganie innym od lat jest największą pasją 17-letniego szczecinianina. Chłopiec od urodzenia zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna oraz obniżoną odpornością. O chłopcu usłyszała cała Polska po 22. finale WOŚP. Łukasz zrobił wtedy tak ogromne wrażenie na Jurku Owsiaku, że ten natychmiast przyjechał do Szczecina, by osobiście podziękować mu za pomoc. Pod domem Łukasza odbył się wówczas spontaniczny koncert z udziałem takich gwiazd jak Enej, Łona, Kamil Bednarek, Raggafaya i Damian Ukeje.

W kolejnych latach, podczas finałów WOŚP, pomimo poważnych problemów ze zdrowiem, młody wolontariusz bił wszelkie rekordy. Do jego puszki trafiały pięciocyfrowe kwoty. W tym roku, podczas 29. finału WOŚP udało mu się zebrać ponad 225 tysięcy złotych.

Zobacz też: Złodzieje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Ukradli ponad 3-metrowego anioła!

Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek