Już długo przed godziną 9:00 przed wejściem do "Fabryki Wody" zaczęła ustawiać się kolejka chętnych. Pierwsi przyszli już po godz. 5:00. Uroczystego otwarcia aquaparku dokonał prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Chwilę później mieszkańcy mogli już skorzystać z basenów, zjeżdżalni, saun, a także wzbogacić swoją wiedzę na temat wody.
Jakie atrakcje znajdziemy w "Fabryce Wody"?
"Fabryka Wody" to jednak nie tylko wodne atrakcje. To również strefa SPA i największe saunarium w Polsce, gdzie na kilku poziomach można skorzystać z 16 saun - zarówno suchych i parowych i różniących się od siebie tematycznie. Jest także strefa sportowa z kręgielnią i ścianką wspinaczkową. Obok aquaparku znajduje również Edukatorium, czyli interaktywne centrum nauki, gdzie można poznać różne tajemnice wody i w przystępny, a także przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę z takich dziedzin jak fizyka, chemia czy astronomia. Można tutaj dowiedzieć się m.in. jak powstaje deszcz, wybrać się w kosmiczną podróż lub za pomocą specjalnego urządzenia sprawdzić, z czego składa się nasze ciało.
Ile kosztuje wstęp do "Fabryki Wody"?
Za całodzienny bilet normalny do aquaparku trzeba zapłacić 85 złotych. Za godzinę w strefie saun zapłacimy 50 złotych, a za wejście do Edukatorium trzeba zapłacić 37 złotych. Bilety ulgowe są nieco tańsze, można też skorzystać z biletów na kilka stref jednocześnie. Obecnie bilety są dostępne wyłącznie w kasach, za kilka dni ruszy sprzedaż online. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie fabrykawody.eu.
Aquapark w historycznym miejscu
"Fabryka Wody" powstała w miejscu dawnego kąpieliska "Gontynka", które powstało jeszcze przed wojną, a w czasach PRL cieszyło się ogromną popularnością wśród szczecinian. Lata zaniedbań sprawiły jednak, że w 2000 roku "Gontynka" została ostatecznie zamknięta, a przez kolejne lata jej pozostałości popadały w ruinę.
Budowa szczecińskiego aquaparku kosztowała ponad 375 milionów złotych.