Co z rannymi?

Wypadek w centrum Szczecina. Nowe informacje o stanie poszkodowanych

2024-03-01 18:45

Dziewiętnaście osób, w tym sześcioro dzieci, zostało rannych w wypadku, do którego doszło po południu w piątek, 1 marca przy Placu Rodła w Szczecinie. Ze wstępnej relacji przekazanej przez wojewodę zachodniopomorskiego wynikało, że dwie osoby znajdują się w stanie krytycznym. Na szczęście najnowsze informacje są dużo bardziej optymistyczne. Bryg. Tomasz Kubiak z KW PSP w Szczecinie powiedział PAP, że życie poszkodowanych nie jest zagrożone.

Wypadek w centrum Szczecina. Życie poszkodowanych nie jest zagrożone

Dziewiętnaście osób (w tym cztery znajdujące się wewnątrz rozbitych aut) zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w piątek (1 marca) przy Placu Rodła w SzczecinieW zdarzeniu ucierpiało sześcioro dzieci. Pierwsze informacje wskazywały, że dwie osoby znajdują się w stanie krytycznym. Na szczęście kolejne wiadomości są już dużo bardziej optymistyczne. Ranni są w stanie ciężkim, ale niezagrażającym życiu. Niegroźnych obrażeń doznały osoby przebywające w autach rozbitych podczas próby ucieczki sprawcy potrącenia.

W pierwszej kolejności podjęte działania polegały na pomocy osobom poszkodowanym i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, by jak najszybciej udzielić pomocy. Dwie osoby były tzw. czerwone, te obrażenia były dość obszerne, pozostałe tzw. żółte i zielone. W części były to urazy wielonarządowe – przekazał PAP p.o. zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Krzysztof Makowski.

Z relacji PAP wynika, że akcja na pl. Rodła została już zakończona. Poszkodowani zostali przetransportowani do szczecińskich szpitali. Poszkodowane dzieci zostały przewiezione do szpitali w Zdrojach i na ul. Unii Lubelskiej. Jak przekazał mł. bryg Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, "ich życiu w tym momencie nic nie zagraża". Przypomnijmy, że po wypadku został zatrzymany 33-letni mieszkaniec Szczecina, który został ujęty przez świadków, a następnie przekazany policji. Wstępnie ustalono, że mężczyzna był trzeźwy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Wypadek w Szczecinie. 33-latek wjechał w tłum ludzi