Wypadek

Kilkanaście osób potrąconych w centrum Szczecina. 33-letni kierowca uciekł. Rośnie liczba poszkodowanych

2024-03-01 16:59

Kilkanaście osób zostało potrąconych w centrum Szczecina przez samochód kierowany przez 33-latka. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, ale został już zatrzymany przez policję. Z informacji wojewody zachodniopomorskiego wynika, że dwie osoby poszkodowane są w stanie krytycznym. Niestety rośnie liczba osób, które ucierpiały w zdarzeniu.

Szczecin. Kilkanaście osób potrąconych przy Placu Rodła. 33-letni kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Aktualizacja, godz. 17.00

Niestety rośnie liczba osób poszkodowanych. Z najnowszych informacji wynika, że w zdarzeniu ucierpiało 19 osób. 15 z nich zostało potrąconych, a 4 znajdowały się w rozbitych samochodach. Policja wstępnie podaje, że kierowca jechał sam i nie był pod wpływem alkoholu, ani środków odurzających.

Godz. 16.17

W piątek, 1 marca w centrum Szczecina doszło do bardzo groźnego wypadku. Przy Placu Rodła samochód wjechał w grupę ludzi. Z informacji wojewody zachodniopomorskiego wynika, że poszkodowanych jest aż 17 osób. Dwie z nich znajdują się w stanie krytycznym. Wśród poszkodowanych znajdują się dzieci.

Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca potrącenia uciekł i dodatkowo zderzył się jeszcze z czterema pojazdami. Mężczyzna został już zatrzymany przez policję. Wiadomo, że ma 33-lata. Trwa ustalanie okoliczności wypadku. Kierowca zostanie przebadany pod kątem trzeźwości i obecności w organizmie innych substancji odurzających. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Wypadek w Szczecinie. 33-latek wjechał w tłum ludzi
Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?