Będzie trudniej dojechać na zakupy. Niemcy zamykają dwa mosty na granicy

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Będzie trudniej dojechać na zakupy. Niemcy zamykają dwa mosty na granicy

Poważne utrudnienia

Będzie trudniej dojechać na zakupy. Niemcy zamykają dwa mosty na granicy

2024-03-04 7:48

Mieszkańcy pogranicza, którzy często robią zakupy w Schwedt, położonym po drugiej stronie Odry, przez kilka dni będą musieli mierzyć się ze sporymi utrudnieniami. W najgorszej sytuacji znajdą się ci, którzy do tego niemieckiego miasta mają najbliżej. Z powodu remontu mostów zostanie zamknięta droga między Krajnikiem Dolnym i Schwedt.

Prace rozpoczną się w poniedziałek, 4 marca i potrwają do piątku, 8 marca. Polegać będą na wymianie profili uszczelniających pod drogowymi konstrukcjami przejściowymi na obu mostach. W tych dniach przejazd drogą B166 między Schwedt i przejściem granicznym będzie niemożliwy.

Oznacza to, że trasa z Krajnika Dolnego do oddalonego o zaledwie kilka kilometrów Schwedt znacznie się wydłuży. Wyznaczone zostały objazdy. Ruch ciężarówek jadących z Chojny zostanie przekierowany do Kołbaskowa przez DK31 i autostradę A6 po polskiej stronie, a następnie przez autostradę A11 i drogę B166. Samochodem osobowym będzie można dojechać do przejścia Osinów Dolny - Hohenwutzen, później drogami B158 i B158A do Angermünde i następnie drogą B2 do Schwedt.

Nic się natomiast nie zmieni dla mieszkańców Szczecina, którzy jadąc na zakupy do Niemiec zazwyczaj wybierają trasę przez przejście graniczne w Rosówku i następnie drogą B2 przez Gartz dojeżdżają do Schwedt.

Ceny polskiej wódki w Niemczech