Informacje o sprawcy

Wypadek przy Placu Rodła w Szczecinie. Kim jest sprawca potrącenia?

2024-03-01 19:03

Po południu w piątek, 1 marca kilkanaście osób zostało potrąconych przez 33-letniego kierowcę. Z informacji uzyskanych przez reportera "Super Expressu" wynika, że sprawcą dramatycznego zdarzenia jest Polak. Po wypadku miał on zostać ujęty przez świadków, a następnie przekazany policji. Wstępnie wykluczono, by mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

Wypadek przy Placu Rodła w Szczecinie. Kim jest sprawca potrącenia?

Po południu w piątek, 1 marca przy Placu Rodła w Szczecinie kilkanaście osób zostało potrąconych przez samochódNiestety ucierpiały również dzieci, a dwie osoby poszkodowane znajdują się w stanie krytycznym. Liczba poszkodowanych może się jeszcze zmienić. Na miejscu wciąż pracują służby, które udzielają pomocy uczestnikom zdarzenia i ustalają jego okoliczności. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. 

Z informacji uzyskanych przez reportera "Super Expressu" od świadków zdarzenia wynika, że kierowca będący sprawcą potrącenia jest Polakiem. Bezpośrednio po zdarzenia miał on zostać ujęty przez świadków, a następnie przekazany policji. Wstępnie ustalono, że nie znajdował się pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj około godz. 15:10 na Placu Rodła w Szczecinie doszło do poważnego wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem osobowym wjechał w przystanek autobusowy [na którym byli ludzie - dop. red.], a następnie odjechał. W wyniku tego zdarzenia są osoby ranne. Na miejscu pracują służby. Mężczyzna ten jest już zatrzymany. To 33- letni mieszkaniec Szczecina. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.Apelujemy o omijanie Pl. Rodła i Pl. Żołnierza Polskiego. Na tej trasie występują utrudnienia. Policjanci są na miejscu kierują ruchem, wskazują objazdy - informuje zachodniopomorska policja.

Wypadek w Szczecinie. 33-latek wjechał w tłum ludzi
Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?