Nowe łąki kwietne w Szczecinie

i

Autor: ZUK Szczecin

W Szczecinie będzie bardziej kolorowo. Powstają nowe łąki kwietne

2020-11-10 13:45

W Szczecinie rozpoczęło się zakładanie kolejnych łąk kwietnych. Pierwsza powstaje na zieleńcu przy Jeziorku Słonecznym, natomiast druga, większa – przy ulicy 26 Kwietnia.

Przetarg Zakładu Usług Komunalnych na wykonanie łąk kwietnych wygrała firma „Łąki kwietne – Karol Podyma”.

- W ramach zadania ma stworzyć dwie łąki, przy dobraniu odpowiednich nasion do poszczególnych stanowisk - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wcześniej musiała przeprowadzić badanie gleby określające m.in. odczyn Ph, czy zawartość składników mineralnych. Zastosowane mieszanki nie mogą zawierać bowiem nasion roślin obcego pochodzenia i roślin inwazyjnych. Muszą być wyprodukowane w Polsce, zawierać co najmniej 26 różnych gatunków i być skomponowana w przeważającej mierze z roślin wieloletnich.

Na nowych łąkach kwietnych znajdą się m.in. maki, szałwie omszone, szałwie łąkowe, dziewanny pospolite, kminki zwyczajne, żmijowce zwyczajne czy złocienie właściwe.

Łąka przy ulicy 26 Kwietnia będzie miała aż 21 tysięcy metrów kwadratowych.

- Już teraz można zobaczyć miejsce, gdzie ona powstaje - dodaje Andrzej Kus. - Znajdzie się na terenie pasa między jezdniami od alei Bohaterów Warszawy do ulicy Twardowskiego oraz w pasie od sklepu Stokrotka do ulicy Derdowskiego.

Druga łąka znajdzie się w pasie wzdłuż ulicy Derdowskiego. Będzie nieco mniejsza bo zajmie powierzchnię 11,5 tysiąca metrów kwadratowych. Tam również można już spotkać wykonawców.

Prace powinny potrwać maksymalnie do końca listopada.

Tak mieszka Marta Kaczyńska. Stylowe wnętrza, eleganckie dodatki
Nasi Partnerzy polecają