Zdążą w terminie?

W końcu coś się ruszyło! Ekipy wróciły na rozkopany dojazd do sklepu IKEA w Szczecinie

2022-10-06 8:58

Rozkopany chodnik i droga dla rowerów, ograniczenie prędkości dla kierowców, wycięte drzewa i... głucha cisza. Tak przez ostatnie miesiące wyglądał kilkusetmetrowy odcinek ulicy Mieszka I w rejonie sklepu IKEA. Sytuacja irytowała mieszkańców, a na placu budowy nic się nie działo. W końcu coś drgnęło. Pojawiły się ekipy budowlane i rozpoczęła się długo oczekiwana kontynuacja prac.

"Martwa" inwestycja przy ul. Mieszka I w Szczecinie

O zastoju na ulicy Mieszka I informowaliśmy na początku roku, gdy na placu budowy dodatkowego zjazdu w stronę sklepu szwedzkiej sieci zapanowała cisza. Wycięto kilka drzew, rozkopano kilkusetmetrowy fragment chodnika i drogi dla rowerów, a na ulicy wprowadzono ograniczenie prędkości z 70 do 30 km/h. Inwestycja, która miała ułatwić dojazd do sklepu stała się zmorą mieszkańców.

W mediach społecznościowych co chwilę pojawiały się wpisy zbulwersowanych mieszkańców. W sprawie "martwej" inwestycji i wycinki drzew interweniowali również szczecińscy radni. Pytani o zastój na budowie przedstawiciele sieci IKEA odsyłali do wykonawcy. A na miejscu hulał wiatr. Tak było przez wiele miesięcy. W końcu we wrześniu coś drgnęło. Na placu budowy pojawili się budowlańcy.

Zdążą w terminie?

Ruch na placu budowy jest wprawdzie niewielki, ale widać, że w końcu coś się dzieje. Widać już nowe krawężniki wyznaczające przebieg drogi dla rowerów. Jest więc cień nadziei, że przeciągająca się w nieskończoność, niezbyt skomplikowana inwestycja, w końcu doczeka się szczęśliwego finału. Termin wyznaczono na koniec października. Czy zostanie on dotrzymany? Trudno powiedzieć.

Przypomnijmy, wraz z otwarciem sklepu sieci IKEA przy ul. Białowieskiej w Szczecinie, miał zmienić się układ drogowy w jego bezpośredniej okolicy. Wszystko z obawy przed dużym zainteresowaniem, a co za tym idzie - większym ruchem samochodowym i ewentualnymi korkami. Czarny scenariusz na szczęście się nie spełnił. W rejonie sklepu ruch jest umiarkowany, korków nie ma, a największym i w sumie jedynym utrudnieniem w tym miejscu są prace drogowe.

Cisza na budowie. Co z dojazdem do sklepu IKEA w Szczecinie?
Nasi Partnerzy polecają