Spis treści
- Kolejka przed wejściem
- Prezydent przeciął wstęgę
- Dwunasty sklep w Polsce
- Tak powstawała IKEA w Szczecinie - zobacz zdjęcia!
Kolejka przed wejściem
Pierwsi klienci pojawili się przed sklepem już w godzinach porannych, kilka godzin przed otwarciem. Wielu z nich przyjechało, licząc na oferty specjalne. Inni przyszli z czystej ciekawości. Pomimo pory, w której większość ludzi spędza w pracy, frekwencja była duża. Z każdą chwilą przybywało klientów. Przed godziną 10:00, przed wejściem do sklepu ustawiła się długa kolejka na kilkaset osób, która rosła z każdą minutą.
Prezydent przeciął wstęgę
Uroczyste otwarcie odbyło się o godz. 10:00. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Karin Sköld, Prezeska i Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska i Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Po ceremonii przecięcia wstęgi, pierwsi klienci weszli do sklepu.
Czytaj też: Nowe miejsce w Szczecinie. W miejscu IKEA Domu Jutra powstał Dom Skandynawski
Niestety nie wszyscy od razu mogli wejść do sklepu. Pomimo poluzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, wciąż obowiązuje reżim sanitarny, do sklepu może wejść jednocześnie określona liczba klientów, obowiązkowe jest również zasłanianie ust i nosa, a także dezynfekcja rąk.
Dwunasty sklep w Polsce
Sklep IKEA w Szczecinie jest dwunastym sklepem szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszym w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatnim taki dużym obiektem. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.
Tak powstawała IKEA w Szczecinie - zobacz zdjęcia!
Budowa sklepu IKEA w Szczecinie trwała półtora roku. Jesienią 2019 roku, w miejscu dawnych warsztatów samochodowych i starego biurowca "Polmozbytu" pojawiły się pierwsze ekipy budowlane. Jak wyglądały postępy prac na budowie IKEA w Szczecinie? Zobaczcie w poniższej galerii:
IKEA otworzyła sklep u zbiegu ulic Białowieskiej i Mieszka I, czyli przy jednej z głównych dróg wjazdowych do miasta, a także w niedużej odległości od centrum. Można tutaj dojechać autobusami kilku linii, a także tramwajami, jednak od przystanku trzeba pokonać dłuższy dystans piechotą. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów jest darmowy parking z 750 miejscami postojowymi, w tym dla rodzin z dziećmi i dla osób z niepełnosprawnościami. Jest także zadaszony parking na rowery i motocykle. Na posiadaczy aut elektrycznych czeka osiem płatnych stanowisk płatnego szybkiego ładowania.