Otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie

IKEA w Szczecinie otwarta. Tłumy przed sklepem. Prezydent przeciął wstęgę [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-31 11:38

Na ten dzień wielu mieszkańców Szczecina i okolic czekało latami. W końcu miłośnicy skandynawskich mebli i dodatków do domu, a także smakosze klopsików i hot-dogów doczekali się otwarcia sklepu IKEA w Szczecinie. W poniedziałek pierwsi chętni ustawili się w kolejce na wiele godzin przed wpuszczeniem pierwszych klientów. Przed godziną 10:00, przed wejściem było już kilkaset osób.

Spis treści

  1. Kolejka przed wejściem
  2. Prezydent przeciął wstęgę
  3. Dwunasty sklep w Polsce
  4. Tak powstawała IKEA w Szczecinie - zobacz zdjęcia!

Kolejka przed wejściem

Pierwsi klienci pojawili się przed sklepem już w godzinach porannych, kilka godzin przed otwarciem. Wielu z nich przyjechało, licząc na oferty specjalne. Inni przyszli z czystej ciekawości. Pomimo pory, w której większość ludzi spędza w pracy, frekwencja była duża. Z każdą chwilą przybywało klientów. Przed godziną 10:00, przed wejściem do sklepu ustawiła się długa kolejka na kilkaset osób, która rosła z każdą minutą.

Prezydent przeciął wstęgę

Uroczyste otwarcie odbyło się o godz. 10:00. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Karin Sköld, Prezeska i Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska i Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Po ceremonii przecięcia wstęgi, pierwsi klienci weszli do sklepu.

Czytaj też: Nowe miejsce w Szczecinie. W miejscu IKEA Domu Jutra powstał Dom Skandynawski

Niestety nie wszyscy od razu mogli wejść do sklepu. Pomimo poluzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, wciąż obowiązuje reżim sanitarny, do sklepu może wejść jednocześnie określona liczba klientów, obowiązkowe jest również zasłanianie ust i nosa, a także dezynfekcja rąk.

Dwunasty sklep w Polsce

Sklep IKEA w Szczecinie jest dwunastym sklepem szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszym w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatnim taki dużym obiektem. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Tak powstawała IKEA w Szczecinie - zobacz zdjęcia!

Budowa sklepu IKEA w Szczecinie trwała półtora roku. Jesienią 2019 roku, w miejscu dawnych warsztatów samochodowych i starego biurowca "Polmozbytu" pojawiły się pierwsze ekipy budowlane. Jak wyglądały postępy prac na budowie IKEA w Szczecinie? Zobaczcie w poniższej galerii:

IKEA otworzyła sklep u zbiegu ulic Białowieskiej i Mieszka I, czyli przy jednej z głównych dróg wjazdowych do miasta, a także w niedużej odległości od centrum. Można tutaj dojechać autobusami kilku linii, a także tramwajami, jednak od przystanku trzeba pokonać dłuższy dystans piechotą. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów jest darmowy parking z 750 miejscami postojowymi, w tym dla rodzin z dziećmi i dla osób z niepełnosprawnościami. Jest także zadaszony parking na rowery i motocykle. Na posiadaczy aut elektrycznych czeka osiem płatnych stanowisk płatnego szybkiego ładowania.

Rozwiąż QUIZ: Jesteś prawdziwym TELEMANIAKIEM? Znasz te seriale? Zgarnij komplet punktów

IKEA w Szczecinie otwarta. Tłumy przed sklepem. Prezydent przeciął wstęgę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany