Szczecin: Tramwaje wrócą na Głębokie. Pętla nabiera ostatecznych kształtów [ZDJĘCIA]

2020-11-06 8:01

Prace zmierzające do wznowienia ruchu na nowej pętli, zmierzają ku końcowi. Oznacza to, że wkrótce tramwaje powrócą na swoje stałe trasy. Niebawem pojawią się jednak utrudnienia dla kierowców na ul. Zegadłowicza.

Infrastruktura na pętli tramwajowo-autobusowej jest już prawie gotowa. Układ torowy został zamknięty.

- Trwa rozwieszanie trakcji tramwajowej, podbite zostało torowisko, wykonywane są ostatnie spawy i drobne prace wykończeniowe - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Przed oddaniem pętli, konieczne będzie jeszcze przeprowadzenie próbnego przejazdu tramwaju.

Do końca zmierzają również roboty przy budowie zbiornika retencyjnego. Zakończone jest betonowanie, wykonana będzie jeszcze izolacja i obiekt zostanie zasypany. W ramach prac drogowych, w najbliższym czasie rozpoczną się roboty przy budowie kolejnego fragmentu jezdni na ul. Zegadłowicza.

Utrudnienia na Zegadłowicza

W związku z budową nowej jezdni na ul. Zegadłowicza, od 12 listopada kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami. W godzinach 9-17 na odcinku pomiędzy Miodową a Kąpieliskową odbywać się będzie ręczne kierowanie ruchem. Kierowców prosimy o zachowanie uwagi i w miarę możliwości wybieranie alternatywnego przejazdu w kierunku Polic. Utrudnienia potrwają ok 2-3 tygodni – co jest uzależnione od tempa prac, jak również warunków atmosferycznych mających wpływ na technologię robót budowlanych.

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autbusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Umówił sięz dzieckiem- czekali policjanci
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany