Ksiądz szkalował uczennicę za udział w strajku

i

Autor: Facebook / Przemysław Słowik, kollynlund / CC0 / pixabay.com

Szczecin: SKANDALICZNA korespondencja katechety. SZKALOWAŁ uczennicę za udział w strajku. "Dobrze, że na kiblu siedzę..."

2020-11-04 19:05

Katecheta wykluczył uczennicę z lekcji religii po tym, jak brała udział w protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy aborcyjnej. Sprawę nagłośnił szczeciński radny. Jest też reakcja kurii.

Jak informuje Przemysław Słowik, do incydentu miało dojść w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie. Według przytoczonej przez radnego relacji uczennicy, ksiądz miał wykluczyć uczennicę z lekcji religii, a także wysyłać do niej SMS-y o treści, która nie przystoi duchownemu. W SMS-ach przesłanych przez księdza do uczennicy czytamy m.in.:

"Dobrze, że na kiblu siedzę, bo jak się zlałem ze śmiechu to chociaż byłem na miejscu"

Zdaniem radnego, ksiądz swoim postępowaniem dopuścił się nadużycia wynikającego z zajmowanego stanowiska. "Wskazane zachowania są skandaliczne i stoją w sprzeczności z etosem nauczyciela i etycznym postępowaniem jakim powinien kierować się nauczyciel" - pisze Przemysław Słowik na Facebooku.

Radny podkreśla również, że duchowny złamał art 32 ust 2 Konstytucji RP, który mówi, że "nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny".

"W tej sytuacji mamy do czynienia z dyskryminacją i bezprawnym działaniem księdza nauczyciela" - dodaje radny.

Jak poinformował Onet, kuria zareagowała na zachowanie duchownego i wszczęła postępowanie wyjaśniające. Ksiądz został zawieszony w pracy katechety nie będzie już uczył religii w szkole. Ma również przeprosić uczennicę za swoje zachowanie.

Sonda
Czy przedstawiciele polskiego Kościoła powinni wypowiadać się na tematy polityczne?
Piątkowy protest w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają