Teatr Współczesny w Szczecinie

i

Autor: Google Street View Teatr Współczesny w Szczecinie

LOCKDOWN w szczecińskich placówkach kultury. "Trudno już nam nawet dobierać słowa, bo wszyscy wiecie, co chcemy powiedzieć"

2020-11-04 17:17

W środę, podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach, które zaczną obowiązywać już za kilka dni. Niestety dotknęły one placówki kulturalne, które będą musiały ponownie zamknąć drzwi dla odwiedzających.

Od soboty nieczynne będą kina, teatry, muzea, galerie sztuki, domy kultury itp. Dla pracowników kultury oznacza to kolejny lockdown - taki, z którym mieliśmy do czynienia już wiosną. Oznacza to, że obejrzeź film, spektakl lub wystawę będzie można obejrzeć jeszcze tylko przez kilka najbliższych dni.

Szczecińskie placówki kultury już informują o odwołanych wydarzeniach. W opublikowanych komunikatach można zauważyć ogromny smutek i żal spowodowany obostrzeniami.

"Drodzy Widzowie, trudno już nam nawet dobierać słowa, bo wszyscy wiecie, co chcemy powiedzieć. Wyświechtały nam się już te wszystkie 'z przykrością' i 'niestety', 'w związku z zaistniałą sytuacją' i 'zgodnie z najnowszymi wytycznymi'"

- czytamy m.in. na facebookowym profilu Teatru Współczesnego.

Ostatni spektakl w Teatrze Współczesnym będzie można obejrzeć w piątek. Bilety na odwołane spektakle można zwrócić, ale także wymienić je na vouchery, które będzie można wykorzystać w późniejszym terminie - i to właśnie do tego rozwiązania zachęcają przedstawiciele placówki.

Piątek będzie także ostatnim dniem, w którym będzie można obejrzeć ekspozycję w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Wystawy można podziwiać jeszcze w czwartek i piątek, w godz. 12:00-18:00.

Obostrzenia mają obowiązywać do 29 listopada, jednak ten termin może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

Sonda
Czy jesteś za pełnym lockdownem?
Rysie zostały bez mamy