Pamiętacie TAKI widok? Galerie handlowe w Szczecinie znów będą świecić PUSTKAMI! [ZDJĘCIA]

2020-11-04 15:00

Lockdown w Polsce staje się faktem. W środę, podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe ograniczenia związane z epidemią koronawirusem, które wejdą w życie od soboty, 7 listopada.

Ponownie zostanie zamknięta większość sklepów w galeriach handlowych. Otwarte pozostaną jedynie sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, prasą, artykułami dla zwierząt i apteki. Punkty gastronomiczne nadal będą mogły oferować dania na wynos. Oznacza to, że galerie handlowe, podobnie jak to miało miejsce wiosną, opustoszeją. W sklepach będzie obowiązywał limit klientów.

W placówkach handlowych znajdujących się poza galeriami handlowymi będą obowiązywały limity klientów przebywających jednocześnie w sklepach - 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych, natomiast w większych placówkach - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Obostrzenia mają obowiązywać do 29 listopada, jednak ten termin może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

Sonda
Czy jesteś za pełnym lockdownem?
Rysie zostały bez mamy
Nasi Partnerzy polecają