Myszków: Pojechał pijany do szpitala

i

Autor: mat. policji Myszków: Pojechał pijany do szpitala - zdjęcie poglądowe

PLAGA pijanych kierowców! Policjanci szczecińskiej drogówki mają sporo pracy

2020-11-03 11:55

Mimo licznych apeli, wciąż zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią przepisy ruchu drogowego. Tylko w ciągu ostatnich 4 dni funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali 13 osób kierujących pod wpływem alkoholu. Równie ogromnym zagrożeniem na drogach są piraci drogowi.

Przez ostatnie 4 dni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali 17 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierującym zostały cofnięte uprawnienia na 3 miesiące oraz nałożono na nich mandaty karne.

W tym samym czasie funkcjonariusze drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego 13 kierujących pod wpływem alkoholu.

Większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Jak informuje policja, jedną z głównych przyczyn tych tragicznych zdarzeń jest nadmierna prędkość, która ma decydujący wpływ na ich konsekwencje. Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, niezależnie od wieku, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy warunki atmosferyczne nie są korzystne.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być surowsze?
Rysie zostały bez mamy