W Trzebieży spłonęła promenada nad Zalewem Szczecińskim

i

Autor: Krystian Łukasiak W Trzebieży spłonęła promenada nad Zalewem Szczecińskim

Wizytówka Trzebieży spłonęła jak pochodnia. Podpalacze usłyszeli wyrok

2020-11-03 10:01

Zakończył się proces w sprawie podpalenia spacerowej promenady w Trzebieży. W poniedziałek dwóch mężczyzn usłyszało wyrok.

Przypomnijmy, do pożaru doszło dwa lata temu, w nocy z 23 na 24 listopada 2018 roku. Spłonęło dosłownie wszystko: kładka wzdłuż brzegu Zalewu Szczecińskiego, stoły, leżaki i latarnie. Ogień strawił 2/3 konstrukcji. Sprawcami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 19 i 21 lat, którzy rozlali na pomoście wzdłuż brzegu Zalewu Szczecińskiego łatwopalną substancję i podpalili ją.

Proces rozpoczął się w styczniu 2020 roku, jednak wyrok zapadł dopiero 2 listopada. Daniel S. i Dawid M. zostali skazani na 3,5 roku pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia szkody solidarnie w wysokości 2,7 mln zł.

Odbudowa turystycznej wizytówki Trzebieży ma kosztować blisko 4 miliony złotych. Do odbudowy zniszczonego obiektu Police dołożą ponad 700 tysięcy złotych. Kolejne 1,7 miliona pochodzić będzie z ubezpieczenia. Według zapowiedzi gminy, trzebieska promenada ma zostać odbudowana do czerwca przyszłego roku.

Rysie zostały bez mamy