Ksiądz siał zgorszenie na ulicy w centrum Gryfic?

i

Autor: Domin

Proboszcz SIKAŁ na ulicy i zaatakował policjanta. Jest decyzja w sprawie bezwstydnego księdza z Gryfic

2021-02-22 8:24

Jest decyzja w sprawie proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach, który kilka tygodni temu dopuścił się skandalicznego zachowania w centrum miasta. Nie dość, że ksiądz był pijany, to jeszcze oddał mocz w miejscu publicznym, a gdy wobec bezwstydnie zachowującego się duchownego zainterweniowali policjanci, zaatakował ich. W niedzielę odczytany został list arcybiskupa diecezji szczecińsko-kamieńskiej z ostateczną decyzją w sprawie księdza.

Przypomnijmy, do gorszącego incydentu doszło w nocy, we wtorek, 12 stycznia. Ulicą szedł starszy mężczyzna pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie zatrzymał się, rozpiął rozporek i bez żadnego skrępowania oddał mocz. Wszystko wydarzyło się na oczach policjantów, którzy akurat w tym samym czasie przejeżdżali radiowozem. Gdy zainterweniowali wobec bezwstydnego mężczyzny, ten zaczął im ubliżać, a następnie rzucił się na nich z rękami. Jeden z policjantów miał zostać uderzony.

Czytaj więcej: Pijany ksiądz siał ZGORSZENIE w centrum Gryfic? Miał SIKAĆ na ulicy, potem UDERZYĆ policjanta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Funkcjonariuszom udało się obezwładnić agresywnego pijanego mężczyznę. Policjanci ukarali go 500-złotowym mandatem za zanieczyszczanie miejsca publicznego, używanie słów nieprzyzwoitych i niepodanie danych osobowych funkcjonariuszom. Jak się okazało, był to proboszcz tutejszej parafii.

Przez kilka dni kuria konsekwentnie milczała w tej bulwersującej sprawie. Dopiero 21 stycznia ukazało się oświadczenie, w którym poinformowano, że ksiądz Irenausz dobrowolnie poddał się karze, zobowiązał się do przeproszenia wiernych i policjantów za swoje postępowanie, a także poprosił o urlop w celu przemyślenia sprawy. Duchowny oddał się również do dyspozycji arcybiskupa, który miał zdecydować o jego dalszych losach.

Zobacz też: Pijany KSIĄDZ z Gryfic oddał mocz w centrum miasta i idzie na URLOP! [NOWE FAKTY]

W niedzielę, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach został odczytany list arcybiskupa Andrzeja Dzięgi do parafian, w którym poinformowano o zmianach personalnych w gryfickiej parafii. Dotychczasowy proboszcz, po 14 latach zarządzania parafią, został odwołany. Jego miejsce zajmie ks. prałat. dr Andrzej Steckiewicz.

W liście nie podano przyczyn decyzji arcybiskupa. Trudno jednak nie domyślić się, że chodzi o skandaliczne zachowanie duchownego.

Sonda
Czy polski Kościół walczy z pedofilią?
Pijany ksiądz sikał na ulicy i awanturował się z policją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany