Gryfice: Sikający proboszcz odpowiada! WIemy, co dalej z Ireneuszem P.

i

Autor: Domin Gryfice: Sikający proboszcz odpowiada! WIemy, co dalej z Ireneuszem P.

Pijany KSIĄDZ z Gryfic oddał mocz w centrum miasta i idzie na URLOP! [NOWE FAKTY]

2021-01-21 17:10

Alkohol złamał już wiele karier. Czy i tak będzie z Ireneuszem P., proboszczem jednej z gryfickich parafii? Pijany ksiądz oddał mocz w centrum miasta i zaatakował interweniujących w związku z tym policjantów. Do tej pory zarówno kuria, jak i sam ksiądz konsekwentnie milczeli. W czwartek 21 stycznia otrzymaliśmy oświadczenie! Wiemy, co dalej z gryfickim księdzem! Idzie na urlop.

Gryfice. Pijany ksiądz proboszcz oddał mocz w centrum miasta, zaatakował policjantów i idzie na urlop "przemyśleć sprawę"

Jest wtorek, 12 stycznia. Starszy, pijany, mężczyzna idzie ulicą w centrum miasta. Zatrzymuje się, rozpina rozporek i oddaje mocz bez większej krępacji. Niedaleko przejeżdża radiowóz policyjny, a w nim patrolujący okolicę mundurowi. Interweniują wobec mężczyzny i słyszą... obelgi. W pewnym momencie rzuca się do nich z rękami, jeden z mundurowych miał zostać "uderzony".

Funkcjonariuszom udaje się obezwładnić agresywnego pijanego mężczyznę, wystawiają mandat na 500 złotych za zanieczyszczanie miejsca publicznego, używanie wulgarnyh słów i odmowę legitymowania - pijany mężczyzna nie chce podać swoich danych.

Zobacz więcej: Pijany ksiądz siał ZGORSZENIE w centrum Gryfic? Miał SIKAĆ na ulicy, potem UDERZYĆ policjanta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pojawiają się pierwsze medialne spekulacje, okazuje się, że odpowiedzialnym za wszystko ma być... proboszcz jednej z gryfickich parafii. Na miejscu pojawia się jeden z reporterów Super Expressu, ale na jego widok duchowny ucieka. Od kościelnego słyszymy, że "duchowny ubolewa" nad tym, co się stało.

Pijany ksiądz z Gryfic. Kuria odpowiada

Ireneusz P., bo tak nazywa się krnąbrny ksiądz, otrzymuje prokuratorskie zarzuty i musi się liczyć z perspektywą odpowiadania przed sądem. W czwartek 21 stycznia otrzymujemy oświadczenie kurii ws. proboszcza. Szczegóły zdradza Ks. Sławomir Zyga, Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Grycach, w dniu 12 stycznia 2021 r., z udziałem księdza naszej Archidiecezji, w wyniku podjętych działań i rozmów, zainteresowany kapłan dobrowolnie poddał się karze wynikającej z postępowania prokuratorskiego. Ponadto ksiądz zobowiązał się do przeproszenia wiernych i policjantów za swoje postępowanie, poprosił o urlop w celu przemyślenia sprawy i podjęcia środków zadośćuczynienia oraz oddał się do dyspozycji Księdza Arcybiskupa.

Za popełniony czyn, mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech. Prezes Sądu Rejonowego w Gryficach, Radosław Bielecki przyznał, że nie ma jeszcze terminu rozprawy, jednak powinno do niej dojść w najbliższym czasie. Wiadomo też, że oskarżony nie złożył wniosku o samoukaranie, co oznacza, że rozprawa odbędzie się w normalnym trybie.

Pijany ksiądz sikał na ulicy i awanturował się z policją?
Nasi Partnerzy polecają